info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Aç Kalmadan Kilo Vermenin Yolları

Aç kalmadan kilo vermenin yolları ile beslenmenizde yapacağınız küçük değişiklikler ile aç kalmayarak daha hızlı kilo verin. Herkesin yanlış bildiği bir durum var diyet yapmak aç kalmak değildir. Aç kalarak kil verilmez aksine alınır. Diyetisyen ile zayıflamanın en güzel halidir aç kalmadan fazla kilolardan kurtulmak.

Aç Kalmadan Kilo Vermenin Yolları

Aç kalmadan kilo vermek hayal değil uygulayacağınız bazı yöntemler ile ideal kilonuza kavuşun. Sağlıklı hazırlanmış bir diyet listesinde böyle bir durum söz konusu bile değildir. Kilo vermek için öncelikle dik durmak gerekiyor çoğu insan devamlı bilgisayar başında oturduğu için, ağır yaşam koşulları derken omuzlar düşmektedir. Dik durmak insanın kendine olan öz güvenini ger getirir. Öz güveni tam olan kişide fazla kilolarından kurtulmak için istikrarlı bir şekilde diyetine başlar ve sonuna kadar devam ettirir. Uygulacağınız her diyet size olumlu sonuçlar vermez bunun  için kesin sonuç almak için yapılması gereken en güzel şey diyetisyen kontrolünde kilo vermek olacaktır. Aç kalmadan kilo vermek için uygulamanız gereken bazı yöntemler şunlardır;

Baharatlar İle Tanışın

Baharat kullanmak özellikle tuzu hayatınızdan çıkarmanızı sağlayacak en kolay yöntemdir. Özellikle acı baharatlar ile yemeklerinizi tatlandırarak beyne hızlı bir doyum ve tokluk sinyaller gönderecek böylelikle hızlı kilo vermiş olacaksınız.

Muhakkak 1 Elma Tüketin

Öğünlerinize bir elma yiyerek başlayın bu konuda yapılan araştırmalar elma yiyerek öğüne başlamak daha çabuk tokluk hissi yaratarak az yemek yemenizi sağlıyor. Elmanın içeriğinde bulunan lif yoğunluğuna teşekkür edebiliriz. Elmayı kabukları ile tüketmenin daha geç sindirilmesini sağlamaktadır. Buda tokluk süresini uzatmaktadır.

Tokluğu Kontrol Etmeyi Öğrenin

Aslında doymuş oluyorsunuz ama bunu çoğu zaman hissetmiyorsunuz her öğünün 20 dk sürmesini ve daha fazla çiğneyerek tokluğunuzu kontrol altına alabilirsiniz. Bunun için asla TV ve Bilgisayar karşısında yemek yemeyin.

Kendinizi Kandırmayı Bırakın

Çoğu zaman açım doymadım diyorsanız eğer kendinizi kandırıyorsunuz demektir. Diyeti bırakmak için bahaneler uydurmayın daha fit bir görünüş tıka basa yemekten daha güzeldir. Kullandığınız diyet içeceklerinin içerisinde bulunan yapay tatlandırıcılar kısa sürede acıkmanızı sağlayacaktır. Bunları tüketirken diyetisyeninize danışmayı unutmayın.

Doğru Yağları Tüketin

Et gibi protein yönünden zengin olan yağların sağlığınız açısından daha sağlıklı olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Zeytinyağı, badem ve ceviz gibi bitkisel yağlar sağlığınız için en kaliteli yağlardır.

Mevsim itibarı ile meyve çeşitliliği artmış durumdadır. Her güne bir meyveyi taçlandırın. Mesela günün meyvesini kiraz olarak seçin ve gün içinde bu minik meyveleri tüketmenin keyfine varın. Yarın anneler günü ve annenize sağlık hediye etmeye var mısınız? Form beslenme ailesinin özenle hazırladığı adrese teslim diyet yemekleri ile annelerinizi şımartın. En güzel hediye sağlıktır.

evde ek iş