info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Acai Üzümü Kalıcı Zayıflık Sağlıyor

Acai Üzümü kalıcı zayıflık sağlıyor. Çok sert çekirdeklere sahip olan toz yada dondurulmuş olarak tüketilebilen bu meyveyi artık ülkemizde’de bulmak mümkün. Bu meyve Brezilyanın amazon ormanlarında acai palmiyeler inde yetişen bir üzüm türü. Yetiştiği eko sistemin zengin topraklarının tüm besin değerlerini içerisinde barındıran bu üzüm türü diğer meyvelerden daha yüksek değerlere sahip.

Acai Üzümü Kalıcı Zayıflık Sağlıyor

Acai üzümü süt ürünlerinden aldığımız ve vejetaryenlerin alamadığı amino asitler açısından oldukça zengin. İçerdiği yüksek miktardaki amino asitler sayesinde metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olarak zayıflamak isteyenlerin imdadına yetişiyor. Zayıflamak için diyet yapıyorsanız eğer acai üzümü sizin işinizi kolaylaştıracak. Özellikle sporla uğraşan kişilerin bir numaralı besini olan bu meyve kas yapımında da oldukça etkili. Vücudumuzun yağ yakmasına neden olan omega6 ve omega9 yağları da  bu üzümde mevcut.

Yapılan araştırmalar amazonlarda yaşayan kişilerin kansere yakalanmamasının sebebi içerdiği yüksek oranda antioksidanlardır. Bilindiği gibi antioksidanlar vücuttaki kansere neden olan serbest radikaller ile savaşarak kanser hücrelerinin oluşumunu engeller. İlk tüketildiğinde sevilmeyen daha sonra tadına alışılan bu meyveyi tüketmek vücuda bir nevi vitamin depolamak gibi bir şey. Acai üzümü 100 gr 80 kaloridir. Bu meyveyi sağlıklı bir diyet programı ile kullanmak etkilidir. Tek başına zayıflatıcı etkisi elbette yoktur. Tüketirken sadece sağlık açısından tüketmiş olursunuz. Lif bakımından oldukça zengin olan bu meyve kilo vermek isteyenlerin tüketiminde etkili olacaktır. Lifli besinler çok tüketmeden de tokluk hissi verdiklerinden iştahı kontrol altına alarak yeme duygusunu bastırıyor ve kilo vermeyi de kolaylaştırmış oluyor.

Acai Üzümü Faydaları

Bu meyve başta kilo vermek isteyenlere, sporculara ve sağlıklı beslenmeyi yaşam haline getirmiş kişilere çok fazla yararları oluyor ne kadar tüketilirse tüketilsin mideyi rahatsız etmemesi de ayrıca mucizelerinden biri;

  • Güçlü bir antioksidan kaynağı
  • Hastalıklarla mücadele eden bir savaşçı
  • Süt ürünleri ile aynı oranda amino asit içeren bir mucize
  • Çeşitli vitamin ve mineral kaynağı
  • Kolesterol şeker seviyelerini dengeler
  • Düşük karbonhidratlı kaliteli bir enerji kaynağı
  • Zengin lif kaynağı
  • Kilo verme ve kontrolünde yardımcı

Herkes tarafından güvenle tüketilebilir. Mevsiminde iki kere hasat edilir ve ülkelere toz yada dondurulmuş hali ile satılır. Muhtemelen sizlerin bulacağı toz haline gelmiş şekli olacaktır. Kas ve damar hasarlarını önleyerek sporcular için vazgeçilmez bir gıda takviyesi oluyor.

evde ek iş