info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Açık Büfe İle Zayıf Kalabilirsiniz!

Açık büfe ile zayıf kalabilirsiniz bunun için tek yapmanız gereken tatilde dahi olsanız o koskoca açık büfe içinde sağlıklı yiyecekleri seçebilmektir. Tatil için ödediğiniz paranın karşılığını almak açık büfeden istenilen kadar yemek yeme değildir. Paranızı farklı aktiviteleri kullanarak hesap etmeniz tatil sonrası başına dert olacak kiloların önüne geçebilir.

Açık Büfe İle Zayıf Kalabilirsiniz !

Tatil sezonu yaklaşıyor tabiki şimdiden mayoların ve bikinilerin içinde incecik bir fizik düz bir karın için diyet yapmaya başladınız. Tatile gittiğiniz dede bu kilolarınızı koruyabileceğinizi biliyor musunuz? Tatil dışında da işi gereği sürekli Seyehat edenlerin şikayetidir konakladıkları otellerde açık büfe. Açık büfeden beslenerek de diyet yapabilir veya vermiş olduğunuz kiloları kontrol edebilirsiniz. Açık büfeler sağlıklı beslenmek için çeşitlilik içeren bir seçenektir. Aslında diyetinizi daha fazla kolaylaştırır sadece bahanelerin arkasına sığınmadan sağlıklı beslenip tatilinizi yapabilirsiniz. İşin önemli olan kısmı neyi ne zaman tükete bilmekte. Nasıl sa tatildeyim diye öğlen saatlerine kadar uyuyup kahvaltıyı atlayıp öğlen yemeğini yemek kilo almanın en büyük sebebi. Metabolizmanın hızlı çalışmasını istiyorsanız tatilde dahi olsanız sabah erken kalkmanız gerekiyor. Açık büfelerde çeşitlilik fazladır özelikle iştah kabartan hamur türleri fazlalıkta dır. Ekmek türü besinleri seçerken tam buğdaylı olanları tercih etmek sebze ve protein ağırlıklı bir kahvaltı seçimi tokluk süresini uzatırken kaliteli bir kahvaltı yapmamızı sağlar. Kontrol sizde olursa açık büfe harika bir seçim olabilir.  Eğer dayanamayacağınız bir yemek varsa en azından olabildiğince porsiyonunuzu küçülterek sadece nefsinizi köreltin.

İkinci Kez Açık Büfeye Uğramayın

Tatilin en cezbedici şeyi açık büfe yemek sistemidir. Bütün yıl çalıştım her şeyi hak ediyorum mantığı ile hareket etme yapılan en büyük yanlıştır. Tatili sadece deniz kum güneş olarak düşünürseniz sağlıklı beslenip harika bir tatil geçirebilirsiniz. Güzel bir tatil geçirmek yemek yemekten kaynaklanmaz. Orta boy tabak seçin ve tabağınızı 4 e bölün. Bir tarafına zeytinyağlı yemek,öbür kısmına ızgara,bir sonraki kısmına bulgur pilavı ve son kısmına da 1 dilim tam buğday ekmeği alarak hem sağlıklı hemde doyurucu bir öğün geçirebilirsiniz. Ayrıca koca kase bir salata ile C vitamini ihtiyacınızı karşılayacak doyuma daha hızlı kavuşacaksınız.

Tatlı bölümüne bakarken tatil sonrası kendinizi diyet yaparken , ağır egzersiz çalışırken hayal edin hala nefis görünüyormu  tatlı büfesi. Tatilde yememeye çalıştığınız her tatlı geleceğinize yatırım olduğunu unutmayın.

Plajda Beslenme

Denizin açıktırdığı bilinen bir gerçektir. Hatta açlık çok yoğun hissedilir peki plaj da nasıl beslenmek gerekmektedir. Plajda eğer mümkünse gözleme , pizza,hamburger,makarna,patates kızartması  türünden yiyeceklerden olabildiğince uzak durmanız gerekmektedir. Bunun  yerine peynir ve domatesten oluşmuş bir sandviç , belki ızgara veyahut salata + ayran gibi bir seçenek mantıklı olacaktır. Yağ ve kalori bakımından yüksek olacak her türlü yiyecekten kaçınmak gerekmektedir. Açık büfe ile zayıf kalabilirsiniz bunun için sizlere küçük ipuçları hazırladık.

  1. Yemeğinizi alın ve hemen büfeden ayrılın öncelikle büfeye yakın yerde oturanlardan olmayın en uzak masayı seçin ve elinizdeki tabağın ne kadar doyurucu olduğuna odaklanın.
  2. Büyük servis tabakları yerine küçük veya orta boy tabak seçin.
  3. Büfenin en başından başlayıp sonuna kadar tabağınızı doldurmaktan vazgeçin önce bir gözden geçirin zeytinyağlı , salata ve ızgara olan bölümlerden yeterince alın ve masanıza oturun.
  4. Hızlı yemek yiyerek denize gitmek için acele etmeyin en yavaş şekliyle yemeğinizi yiyerek daha sonra denizinize gidin.
  5. Tatlı yemek istiyorsanız o hakkı kullanacağınız öğünü en aza indirerek tatlınızı yiyin ve aklınızdan kalori hesabını mutlaka yapın.
  6. Alkollü içeceklerin kalori bilinenden daha yüksektir. Şarap ve bira gibi yüksek kalorili içkiler yerine daha az kalorili olanları tercih etmeye çalışın yada diyetteyseniz hiç kullanmayın.
evde ek iş