info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Acil kilo vermeliyim

Kilo vermek yavaş bir süreçte ilerlerse, verilen kiloları almadan fiziği korumak daha sağlıklıdır. Aynı zamanda vücutta kilo kaybı oluşabilecek çatlak ve sarkmalar da önlenmiş olur. Beslenme programı ve biraz da sporla sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Bununla birlikte acil kilo vermek istiyorsanız, yapacağınız birkaç teknikle kilo verme sürenizi kısaltabilirsiniz. Öncelikle kendinizi bu süreç için beyinsel olarak hazırlamanız da fayda vardır. Kısa sürede kilo vermek isteyen bir kişi bazı alışkanlıklarından vazgeçmek zorundadır. Katkı maddeli, şekerli, tuzlu, yağlı her türlü rafine yiyecek kilo vermede en büyük engeldir. Bununla birlikte asitli içeceklerinde size kilo vermede bir faydası olmayacaktır.

Acil Kilo Nasıl Verilir ?

Kilo vermede kısa bir sürede yol kat etmek istiyorsanız; günde 2,5 litre su içmeniz gerektiğini de bilmelisiniz. Bu işlem acil kilo vermek isteyen bir kişinin anahtarıdır. Ne kadar çok su içerseniz metabolizmanız o kadar iyi hızlanır ve üzerinizdeki şişliği toksinlerle birlikte atarsınız. Aynı zamanda vücudunuzda parçalanan ve sizi terk etmek için uğraşan yağlar da yine düzenli su tüketimi ile gerçekleşir.  Şeker dolu asitli içecekler yerine de günde iki şişe sade maden suyu tüketmenizde bir sakınca yoktur. Taze sebzeler sizlerin en büyük dostunuz olacaktır. Özellikle beyaz et tüketiminde yapacağınız lezzetli bir salata sizleri hem tok tutacak hem de yağ yakımı hızlanacaktır. Elbette porsiyonların makul ölçülerde olmasına dikkat etmelisiniz.

Hızlı kilo vermenin ana noktalarından biri de öğün atlamamanızdır. Öğün atlamak yerine gün içinde 6 öğüne böleceğiniz yemekler sayesinde son derece sağlıklı ve hızlı kilo vermeniz mümkündür. Öğün atlamanız daha fazla acıkmanıza ve daha çok yemenize sebep olacaktır. Acil kilo vermek eğer kurallara uyulursa, gerçekleşebilir. Bütün bu noktalara ek olarak her gün düzenli yürüyüş, yerine göre koşu ve evde de dans etmeniz önerilir. Acil kilo vermenin sarkmalara neden olabileceği göz önünde tutulursa, her türlü hareket size sıkılaşmış bir beden olarak geri dönecektir. Kalori kaybetmeden sağlıklı kilo vermeniz mümkün değildir. Aksi takdirde kilo değil sadece su kaybetmiş ve bünyenizi yormuş olursunuz.

evde ek iş