info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Ayda 7 Kg Zayıflamak Hayal Değil

Hayal değil, bunu metabolizması en yavaş danışanımda bile gördüm, neden çünkü zaten ilk ay verilen kilonun 2-3 kg ödem (toksin) olacak. Her ne kadar hızlı kilo vermeye karşıda olsam. İlk aylar motive olabilmek için ve olasılığını görebilmeniz için hızlı gidip, daha sonra yavaşlatarak verilen kilonuzu pekiştirebilirsiniz. Neden olasılığını görüp motive olma?

Çünkü kişilerin yanlış deneme yanılmalarından dolayı, özgüven eksikliği oluyor ve ilk iki ay 14-15 kg verdiklerinde evet yapabiliyorum artık deyip kendilerine daha çok güveniyorlar. Kişinin kendine güvenmesi ve yapabiliyorum demesi çok önemli. Ayrıca verilen kilo hızı sonradan yavaşlatılacağı için, sağlıksız kilo vermiş olmazsınız. Yukarıda pekiştirmekten bahsetmiştim, bunun anlamı, her kesinde bildiği gibi hızlı verilen kilo hem sağlıksız hem de kalıcı olmaz. Her şeyin belli bir vakti vardır, nasıl ki kilonuzu birden almadıysanız birden vermeyi nasıl beklerseniz?

Öte yandan hızlı verilen kilonun sonunda çok tehlikeli sağlık sorunları ile karşılaşabilirsiniz. Sonradan yavaşlatılacağı için bu gibi risklerden de korunmuş olursunuz. Bu tarz istekler genelde belli bir özel güne hazırlanmak isteyenlerden geliyor. Örneğin: Nikâhım, mezuniyet törenim vs. var diyor ve belli bir bedenin içine sığmak istiyorum diyor, bu gibi istekler ve olmasının hayal olmadığından bahsetmek istedim.

Etiketler:
evde ek iş