info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Ayran diyeti

Ayran Diyeti

Yoğurt ve ayran, millet olarak bir hayli çok sevdiğimiz ve bolca tükettiğimiz bir besindir.  Yoğurdu genellikle yiyecek şeklinde yemeklerin yanında da tüketiriz. Bazen de ayran yaparak içeriz. Ayran da sudan sonra en çok içtiğimiz sıvıdır diyebiliriz.

Bu kadar çok tüketilen bir içecekle kolaylıkla diyet yapılabilir. Bugünden itibaren artık bol bol ayran içmeye kendinizi hazırlayın. Çünkü kilo verip fit duruma gelmek için ayran içmek harika bir yöntemdir.

Ayran diyetini uygulaması çok basittir. Oldukça da yararlı ve sağlıklıdır. Ayran diyetini önerildiği gibi yaparsanız 1 haftada ortalama 4-5 kilo verdiğinizi göreceksiniz.  Bu diyetin güzel yanı, kilo verirken yağ da yakarken sağlıklı beslenmenize olanak sağlamasıdır. Bol bol ayran için çok yararlı bir besinle yağlarınızdan kurtulun.

Diyetinin Faydaları

Ayranın en büyük özelliği, son derece tok tutmasıdır. Vücuttaki yağ yakımını arttırır. Yoğurt, işlevi gereği zaten vücutta yağ yakımını hızlandırır. Yoğurttan ayran yaparak vücudunuza bol sıvı almış olursunuz, yağ yakarak da metabolizma hızınızı da arttırmış olursunuz.

Tok Tutucudur

Ayranın tok tutma özelliği sayesinde daha az acıkırsınız. Diyetinizi daha rahat ve kolay uygularsınız. Ayran diyetinin en önemli noktalarından birisi sağlıklı beslenmedir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kilonuz 70-75’in üzerindeyse ayran diyeti yapanızda fayda var. Ayran yapmak için kullanacağınız yoğurt seçimini iyi yapın. Yoğurdunuz çok yağlı olmamalıdır. Yağsız ya da az yağlı yoğurt olmalıdır. Bu iekilde yağ alımının da önüne geçilmiş olur.

Diyet Planı

Bu diyet oldukça tok tutar, besleyici ve sağlıklıdır.

Günde üç kez sabah, öğle ve akşam olmak üzere 3’er bardak ayran içeceksiniz. Gündüz öğünlerinde ayranın yanında herhangi bir gıda almayacaksınız. Akşamları bir porsiyon ve yağsız olmak koşuluyla ızgara tavuk, yağsız salata, meyve ve çorba yiyebilirsiniz. Bir tek akşam öğününde yanında yağsız ve fit bir besin yemek serbest. İsterseniz ayranın içerisine salatalıkları küçük dilimler halinde doğrayabilirsiniz.

1 Haftayı Geçmesin

Ayran diyetini en fazla 1 hafta uygulayın. Daha sonra da bu diyeti uygulamak ,sterseniz ara verin ve tekrardan 1 hafta olacak şekilde yapın.

evde ek iş