info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Aysha Dergisi – Form Beslenme

http://www.aysha.com.tr/haber-saglikli-diyet-yemeklerinin-en-lezzetli-adresi-form-beslenme/346209

346209

Sağlıklı Diyet Yemeklerinin En Lezzetli

Adresi: Form Beslenme

 ‘’Sağlıklı diyet yemeği tüketmek, ilaç tüketmek değildir. Lezzet çok önemlidir.” mottosuyla danışanlarını sağlıklı yemeklerle buluşturan Form Beslenme’nin sağlıklı diyet yemekleriyle dengeli beslenecek, sağlınızı koruyacak ve ideal kilonuza ulaşacaksınız.

‘’Türkiye’de bir ilk olan “hastalıklarda beslenme” hizmeti veriyor olmamız, aynı zamanda sosyal sorumluluk projesi alanında da fazlasıyla dikkat çekiyor.’’

farm fresh vegetables

 

Kilo vermek isteyenler, kilosunu kontrolde tutmak isteyenler ya da kilo almak isteyenler neden Form Beslenmeyi tercih etmeliler?

Diyetisyen kontrolünde düzenli klinik muayene ve motivasyon ile sağlıklı ve bilinçli kilo kontrolünün sağlanmasını hedefleyen Form Beslenme, danışanlarının sağlığını ön planda tutan diyet kliniği ve mutfaktır. Ücretsiz bireysel danışmanlık alınabilmesi, danışanın ihtiyacı olduğu zaman sorularına anlık yanıt alması en büyük farklarındandır. Aynı zamanda danışan memnuniyetini ölçen ve düzenli kontrol eden bir çağrı merkezi kadrosunun bulunması, danışana kusursuz ve yenilenmiş bir hizmetin sunulmasını sağlıyor. Farklarımızdan biri de catering sistemiyle değil klinik sistemde, gelişmiş mutfaklarda kişiye özel beslenme hazırlıyor olmamızdır. Diğer farklarımızı da şöyle sıralayabiliriz:

1) Tatlılarımızın kesinlikle rafine, esmer şeker, tatlandırıcı, glukoz ve mısır şurubu vb. içermemesidir. Meyvelerin kendi şekerini kullanıyoruz.

2) Haftanın 2-3 günü tatlı ara öğünümüz olmasıdır. Danışanlarımız tatlıya hasret kalmadan rahatlıkla zayıflayabiliyor.

3) Pişirme tekniklerimiz, fırında pişirme tekniği ile buharda pişirme tekniğidir ki bu besin kaybının en minimum olduğu tekniktir.

4) Kurye ağımız çok gelişmiş düzeyde. Beslenme paketi, danışanın istediği bölgeye istediği saat aralığında itinayla teslim edilir. Danışan toplantı vb. için bürosundan ayrılmış olsa bile bizlere bilgi verdiği sürece paketi onun ardından gelir.

5) Sağlıklı beslenme paketimiz 5 öğünden oluşuyor. Fakat hastalık çeşidine göre öğün sayımız değişiklik gösterebilir. Ayrıca tüm paketi alabileceğiniz gibi isteğe bağlı ana veya ara öğünlerin size uygun olmayanını çıkararak, eksilttiğiniz öğününüzü diyetisyenimizin desteği ile size uygun alternatiflerle evde, okulda, iş yerinde pratik ve doğru bir şekilde planlayabilirsiniz.2450

Mutfak hijyeninden, diyetisyenimiz ve gıda mühendisimiz sorumlu. Gerekli ISO hijyen belgelerimizin yanı sıra personel, çalışan için gerekli olan eğitim sertifika ve gerekli tahliller de eksiksiz olarak yapıldı. İlçe müdürlüğümüz tarafından sürekli denetlenen mutfağımız, kusursuz nizam ve hijyene sahip.

Sağlıklı yaşam yolunda hedefler koyan ve bu anlamda sizinle irtibata geçen danışanlar nasıl bir süreçten geçiyor?

Öncelikli olarak bireyin beslenme anemnezini alıyoruz. Bireyin (herhangi bir hastalığı var mı, herhangi bir ilaç kullanıyor mu, beslenme alışkanlığı nasıl vb.) son altı ay içerisinde yapılmış kan tahlilini talep ediyoruz (insülin direnci vb. hastalığının olduğunu bu sayede öğrenen birçok danışanımız bulunmaktadır ). Kliniğimize davet edip gelişmiş cihazlarımızla ölçümlerimizi yapıyor; beden kitle indeksi, boy, kilo ve yaşına göre alması gereken enerji ve besin öğelerini belirliyoruz. Hedeflerimizi belirledikten sonra kişiye özel beslenme modeli hazırlıyor,  mutfak diyetisyenimiz ile bilgi paylaşımı yapıyoruz. Titiz bir şekilde hazırlanan size özel beslenme paketini, gelişmiş kurye ağımızla evlerinize kadar ulaştırıyoruz.

Kardiyovasküler hastalıklar, akciğer hastalıkları, hematolojik hastalıklar, onkolojik hastalıklar, gastrointestinal hastalıklar, böbrek hastalıkları, sıvı ve elektrolit bozuklukları ve hipertansiyon, alerjik ve immünolojik bozukluklar, infeksiyöz hastalıklar, endokrin ve metabolik hastalıklar, romatolojik hastalıklar, besin intolerans çeşitleri ve beslenme tercihleri (vegan/vejeteryan) ile beslenme noktasında çok özel ve ayrıntılı hizmet veren tek firmayız.

2451

Paketlerin içerisindeki menüleri kimler hazırlıyor ve ekibiniz kimlerden oluşuyor?

Paketlerin içerisindeki menüler; klinik diyetisyenlerimiz, mutfak diyetisyenlerimiz ve mutfak şefi (gastronom) eşliğinde hazırlanıyor. Uzman çalışma kadromuz; diyetisyenler, gastronomlar, gıda mühendisleri, gıda teknikerleri, lojistik (kurye, ulaştırma hizmetleri) ve yardımcı elemanlardan oluşuyor.

A‘dan Z’ye gelişmiş mutfağımızda, eksiksiz malzemelerle hazırlanan yemeklerimiz hiçbir katkı maddesi eklenmeden, hijyenik ortamda hazırlanıp soğuk zincirle danışanlarımıza ulaştırılıyor.

2453

Kişiye özel beslenme nedir? 

Her insan özel ve farklıdır. Her bireyin beslenme alışkanlığı; doğduğu, yaşadığı vs. bölgelere göre farklılık gösterir. Ülkemizin her köşesi ayrı bir motif. Yemek kültürü fazlasıyla gelişmiş bir ülkeyiz, bu yüzden bunu göz ardı edemeyiz. Danışanlarımızın ihtiyacına uygun sağlıklı beslenmeyi, beslenme ve diyetetik bölümü alanında eğitim almış diyetisyenlerimizce belirliyor ve gastronomi alanında eğitim almış gastronomlarımızca hazırlayıp lezzetli ve farklı alternatiflerle sunuyoruz. Beslenme modelini belirlerken bireyi rahatsız eden, sevmediği, intoleransının olduğu besinleri beslenmesinden çıkarabiliyor; yerine muadili besinler ekleyebiliyoruz. Çünkü her danışanın beslenme öyküsü (beslenme anemnezi) farklıdır. İstenilen sonuca varmak böylece daha hızlı, daha keyifli ve kalıcı oluyor.

2452

Form Beslenme kutularının içerisinde neler var?

El yapımı katkısız tam tahıllı, yağlı tohumlu vb. çeşit çeşit ekmekler. Bunlar gastronomlarımız tarafından mutfağımızda hazırlanıp pişiriliyor.

Tatlandırıcı, şeker, gıda şurupları, katkı maddeleri, gıda boyaları, kimyasal bulyon, katı yağ, sıvı yağ vb. kullanılmadan yapılan; sadece meyvenin kendi özü kullanılarak hazırlanan tatlılar ve yöresinden gelen zeytinyağı ile yemeklerimiz hazırlanıyor. Aynı zamanda birçok ürünümüz kuru meyve, yağlı tohum vb. kendi bölgesinden temin ediliyor. Her beslenme modeline özel yemeklerin üretildiği paketlerimizin içinde tek tip beslenme modelini ortadan kaldırmak ve doğru, ihtiyaca uygun, bireylere porsiyon ve beslenme modelinin öğretildiği, bireyin tüm yaşamına yansıyacak beslenme modeli benimseniyor. Et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, meyve ve sebzeler, tahıllar ve kuru baklagiller, yağlar (yararlı yağlar ) ve yağlı tohumlar paketlerimizde bulunuyor.

Bireyin herhangi bir rahatsızlığı varsa (örneğin diyabet hastalığın çeşidine göre) öğün sayısı değişir veya artırılır. Esnek beslenme modellerimiz de bulunuyor. Kişiye özel beslenme modelleri oluşturuyor ve bunun en doğru şekilde uygulanmasına katkıda bulunuyoruz. Hiçbir sağlık sorunu olmayan danışanlarımız genel olarak 5 öğün, 3 ana 2 ara öğünden oluşan gastronom elinden çıkmış usta lezzetlerimizi tercih ediyor.

Obezite, şeker hastalığı ve birçok hastalığın gün geçtikçe arttığı bir toplumda, bu hizmeti doğru ve eksiksiz yaparak bireyin hayatını kolaylaştırıyor ve bu yolda destek oluyor olmamız; Form Beslenme ailesi olarak bizlere paha biçilemez huzur ve mutluluk veriyor.

Mutluluk bulaşıcıdır. Sağlıcakla kalınız…

www.formbeslenme.com

Etiketler:
evde ek iş