info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Bacak İnceltme Yöntemleri

Bacak inceltme yöntemleri ile istediğiniz incelik ve sıkılıkta bacaklara sahip olabilirsiniz. Bacak inceltmek için diyet var tabi ama tek başına yeterli değil bazı bilimsel olarak kanıtlığı sağlanmış bazı hareketler ve yöntemler ile destek vermek gerekmektedir. Bacak eritmek için yapılması gereken hareketler ve bu süreçte nasıl beslenmeniz gerektiği gibi bazı bilgileri öğrenerek daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Bacak İnceltme Yöntemleri

Kalın bacaklı olanların tek arzusudur ince bacaklara sahip olmak bu durum imkansız mıdır tabiki hayır sağlıklı bir diyet ve bazı hareketler ile istediğiniz incelikte bacaklara sahip olabilirsiniz. Diyet yapanlar yağ tüketmekten kaçınırlar fakat bazı bitkisel ve doymuş yağ asitleri içeren türleri sağlığınız açısından kullanmak az miktarda bile olsa gereklidir. Bunun için ceviz, badem ve zeytin yağı bu gruptaki en sağlıklı yağlardan biridir.Karbonhidrat seçerken sağlıklı karbonhidrat kullanmak zayıflamanız da oldukça etkilidir. Tam tahıllı ürünlerden alacağınız karbonhidratlar lif içeriği açısından oldukça zengin olmaları sebebi ile tok kalma süresini uzatacak ve yağ yakmak için gerekli olan enerji alınmış olacak ve kilo verme programınız hızlanmış olacaktır. Bölgesel eritme programlarında protein ağırlıklı beslenme önemlidir. Diyet yaparken egzersiz de yapacağınız için protein alımına dikkat etmek gerekmektedir. Alkol tüketimi bacakları kalınlaştırdığı için tamamen bırakmak gerekmektedir.

Bacak İnceltme Diyeti İçin Yapılması Gerekenler

Şekerli şeylerden tamamen uzak durarak sağlıklı bir diyet listesi ile bacaklarınızın incelmesi mümkündür. Öncelikle bu diyeti uygularken yapılması gereken bazı uygulamalar vardır bunları yaparak daha hızlı kilo verirsiniz

  • Öncelikle fazla kilolarınızın olup olmadığını öğrenin
  • Diyetisyen yardımı ile size uygun bir program ile diyete başlayın
  • Bacak inceltmek için haftada rutin olarak normal yoğunlukta step ve aerobik egzersizleri yapabilirsiniz
  • Yürüyüş, step ve bisiklete binme uygulamalarını evde aletler yardımı ile yapabilirsiniz

Evde sadece yarım saatinizi alacak bazı hareketler ile işiniz daha kolay olmaktadır. İlk egzersize başladığınız gün biraz ağrılarınız olacaktır zamanla vücut egzersizlere alışacağından ağrılar yok olacaktır.

Mekik

Herkesin bildiği bir hareket olan mekik sırt üstü uzanarak öne doğru eğilin bu hareketi yaparken ellerinizi başınızın arkasına koyun.

Squat Hareketi

Ayaklarınızı omuz hizasında açıp çömelir şeklinde dizlerinizi hafiften kırarak oturuyorsunuz. Ağırlık iki bacağınızda eşit olmalıdır. Bir kaç kere tekrarlayın bu hareketi.

Merdiven Çıkma

30 cm yüksekliğindeki tahta veya step tahtasına merdiven inip çıkıyor gibi hareket etmek bacak ve kalça kaslarınızı çalıştırarak incelme sağlayan en önemli egzersizdir.

Bisiklet Sürme

Bisikleti salonlardaki aletlerle de gerçek olarak ta sürebilirsiniz. Hem eğlencelidir hemde çok hızlı yağ yaktırır.

Yürüyüş

Her gün yapacağınız 1 saatlik tempolu yürüyüşün kısa sürede etkilerini göreceksiniz. Yürüyüş için en uygun zaman sabah erken saatlerdir.

Yeme düzeniniz kaliteli bir beslenme ile örtüşmüyorsa ne yaparsanız yapın bacaklarınız incelmeyecek tir. Bunun için diyetisyene giderek uygun bir beslenme listesi ve bir spor merkezlerindeki hocalar ile  bağlantılı bir şekilde bacak inceltme programına başlamanız ve hızlı kilo vermeniz bu şekilde mümkündür.

evde ek iş