info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Basen Eritmenin En Etkili Yolları

Basen eritmenin en etkili yolları arasında sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam gelmektedir. Güzel dik ve fit bir kalçaya sahip olmak her kadının hayalidir üstelik tatil mevsimi yaklaşmışken basenleri eritmenin telaşına girmiş onlarca kadın var. Peki göbek yağlarından sonra basen ve kalça yağlarının da en inatçı bölge olduğunu biliyor musunuz.

Basen Eritmenin En Etkili Yolları

Basenleri eritmek oldukça zordur. Bunun için hayatınızdaki birçok şeyi tamamen değiştirerek ancak istediğimiz görünümü elde edebiliriz. Basen zor eritilen bir bölge olduğu için yağlanmayı ilk hissettiğiniz anda müdahale etmeniz gerekiyor. Türk kadını üstten altlara doğru kilo aldığı için bu modele armut tipi kilo alma diyoruz. Her 100 kadından 50 sinde bu tip kilo alma oluşmaktadır. Ve yakılması en zor olan karın ve kalça kısmında yağ toplanmaktadır. Özellikle ev hanımları ve ofis tipi çalışan kadınlarda çok fazla görülmektedir. Uygulanacak sağlıklı bir diyet ile bu sorundan kurtulunabilir elbette. Ama öncesinden bir çok alışkanlığınızdan vazgeçmeniz gerekmektedir. Uygulayacağınız bir kaç yöntem ile basenleriniz den kurtulabilirsiniz.

Yürüyüş

Basen eritmek için yapılacak en etkili yöntemdir. Yürüyüş ile birlikte bacak kalça basen tüm kaslar çalışır. Araba kullanmayı bir süre erteleyin , toplu ulaşım araçlarından 1 durak önce inin ve günlük en az yarım saat 30 dakika yürüyün günlük 30 dakikalık bir yürüyüşle kısa sürede basenleriniz deki incelmeyi fark edeceksiniz. Yürüyüş yapılırken vücut kaslarının 600 tanesi çalışmaktadır. Yağlar yakılır vücut sıkılaşır ve incelir.

Asansör Kullanmayın

Asansör kullanmak yerine merdiven inip çıkın merdiven inip çıkmak basen eritmenin en doğal yoludur. Merdiven çıkmak bedeniniz ile yer çekimine karşı hareket etmiş oluyor ve basen kalça ve karın yağları sıkışıyor. Günde 10 dakika merdiven inip çıkma 30 dakikalık bir yürüyüşle eş değer oluyor.

Hayvansal Yağları Tüketmeyin

Basenler de oluşan yağların en büyük sorunu selülite dönüşmesidir. Günlük diyet listemizde hayvansal yağ tüketimini en aza indirmemiz kırmızı eti haftada bir kereye düşürmemiz gerekmektedir.

Abur Cubur Yasaklı Besinler

Abur cubur dediğimiz market raflarında trans yağlar ve şekerli ürünler demek oluyor. Bu tarz yiyeceklerin ve özellikle fast food ağırlıklı beslenmeyi tamamen mazeretsiz şekilde hayatımızdan çıkarmamız gerekmektedir.

Ofis İçi Hareketlilik

Ofis gibi hareketsiz ortamlardan çalışan kişilerin en az 10 dakika hareket etmeleri basen eritmede önemlidir. Sürekli oturmak bir süre sonra kalça ve basende şekil bozukluğuna neden olmaktadır.

Su Tüketimi

Günde en az 8 bardak 2 lt su demektir. Bu miktara dikkat etmek gerekmektedir. Su kasların daha iyi çalışmasını sağlayarak yağ yakımını kolaylaştırır. Sağlıklı beslenme , bir kaç küçük değişiklik ve su tüketimi ile kısa sürede basen fazlalığından kurtulacaksınız. Su aynı zamanda tokluk yarattığı içinde de kilo alımının önüne geçmektedir.

Basen Eritme Kürü

2 fincan kırılmış fındık

2 fincan yulaf tanesi

1 fincan çekirdeksiz kuru üzüm

1 fincan badem

1 fincan ince dilimlenmiş kuru kayısı

1 fincan buğday

Tüm malzemeler iyice karıştırılıp blender dan geçirilip eziliyor hazırlanan karışım bir bardak soğuk süte eklenerek ara öğün veya sabah öğünü olarak tüketiyoruz.

Ayrıca her sabah kahvaltıdan önce bir bardak ılık suyun içine biraz bal ve limon ekleyerek içmek basenlerin incelmesinde oldukça etkilidir.

evde ek iş