info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Bel çevresi incelme

İNCECİK BİR BEL İÇİN TAVSİYELER

Bel bölgesinin kalınlaşması birçok insan için büyük bir sorun olabilmektedir. Estetik kaygılardan öte sağlık açısından da belde toplanan yağların birikmemesi gerekmektedir. Önlem almak en güzel yoldur ve bel çevresi incelme için çeşitli diyetler ve egzersizler mevcuttur. Öncelikle acilen şeker tüketimini azaltmak ve rafine, hazır gıdalardan uzak durmak gereklidir. Gece atıştırmaları da bel bölgesinin inceliğini tehdit eden unsurlardandır. Gece tatlı krizleri sonrası tüketilen her türlü şekerli ve cips türü yağlı ve tuzlu yiyecekler vücuda yağ olarak etki etmektedirler. Bu duruma en güzel çare kalorisi düşük atıştırmalıklardır. Badem tüketmenin özellikle bel bölgesindeki yağları eritici özelliğe sahip olduğu saptanmıştır.

Rejim yapmak ve düzenli spor sayesinde bel çevresi incelme mümkün olmaktadır. Özellikle tavuk ve hindi eti ile somon balığı tüketimi ince bir bele sahip olmak için oldukça önemlidir. Bunun haricinde yeşil yapraklı sebzeler ve özellikle avokado da içindeki bileşenlerden ötürü bel bölgesini inceltmektedir. Salatalara doğrayacağınız 1 adet avokado hem sizi tok tutacak hem de faydalı vitamin ve minerallerle besleyecektir. Bir diğer önemli noktada bitki çaylarıdır. Bitki çayları, özellikle yeşil çay ve mate çayı yağ yakıcı bir özelliğe sahiptir. Bu çayların günde 2 fincan tüketilmesi son derece faydalıdır. Bununla birlikte günlük su tüketimini de arttırmak iyi gelecektir.

Birçok insan bölgesel zayıflamanın yollarını aramaktadırlar. Sağlıklı beslenildiği, porsiyon sayısının arttırılıp, öğün miktarlarının küçültüldüğü bir beslenme programı bel çevresi incelme için en önemli faktörlerdendir. Proteine ve özellikle yumurta ile kalsiyum ağırlıklı gıdalara da önem verilmesi gerekmektedir. Haşlanmış yumurta beyazı hem tok tutucu bir özelliğe sahiptir hem de protein yüklüdür. Proteinin kasların güçlenmesinde de büyük yardımı vardır. Bunlara ek olarak özellikle bel bölgesini çalıştıran sporlara ya da dans çeşitlerine ağırlık verilmesi de son derece faydalıdır. Özellikle oryantal ve zumba dansı ince bir bel isteyenlere önerilmektedir. Aerobik de çok yararlıdır ve çeşitli aerobik sınıfları mevcuttur. Bunları yapmak hoşunuza gitmiyorsa, mutlaka tempolu bir şekilde haftada 3 ile 5 defa düzenli yürüyünüz.

evde ek iş