info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Besin intolerans testleri gerekli mi?

Günümüzde dengesiz ve sağlıksız beslenmeye bağlı olarak hastalıklar artmaktadır. Genetiği değiştirilmiş ve içerisine katkı maddesi katılan ambalajlı ürünlerin kullanılması sonucu vücut sağlığı ciddi şekilde tehlikeye atılmaktadır. Bununla birlikte vücudunuz bazı besinlere karşı duyarlı olabilir ve siz fark etmeseniz bile yedikleriniz vücudunuza dokunuyor olabilir. Hiç bilmediğiniz ve severek yediğiniz bir gıda, sindirim sisteminize, bağışıklık sisteminize, hücrelerinize ve iç organlarınıza zarar veriyor olabilir. Aynı şekilde sizi hasta eden, kilo almanıza sebep olan ve kilo verememe sebebiniz de yediğiniz bir yiyecek olabilir. Bunu öğrenmek için besin intolerans testleri yaptırmak gerekir.

VÜCUDUNUZ HANGİ BESİNLERE KARŞI DUYARLI ÖGRENİN

Vücudunuzun duyarlı olduğu besinler tüketilmeye devam ettikçe, vücut gereğinden daha fazla çalışıyor ve yoruluyor. Çünkü vücudun intoleransının olduğu yiyecek ve içecekler vücut tarafından tolere edilemiyor ve toksin olarak kana karışıyor. Kişinin sağlıklı bir hayat yaşamasına engel oluyor ve tıpkı besin alerjisi gibi yaşamınızı tehdit ediyor. Bu yüzden besin intolerans testleri son derece gereklidir. Parmağınızdan alınan kan ile hangi besini yememeniz gerektiğini öğrenebiliyorsunuz. Bazı yemeklerden sonra vücudunuzun ağırlaştığını hissediyorsanız, yemek sonraları çarpıntı, mide bulantısı hissediyorsanız ya da az yediğiniz halde kilo alıyorsanız, besin intolerans testi yaptırmanız gerekir. Test sonucunda herhangi bir gıdaya vücudunuzun duyarlılığı varsa, o yiyeceği hayatınızdan çıkarmanız gerekiyor. Aynı zamanda besin intolerans testi ile hangi besinin sindiriminizi yavaşlattığını, neyin size kilo yaptığını, şişkinlik, baş ağrısı ve karın ağrısı yapan besinleri öğreniyorsunuz. Beslenmenizi test sonucuna göre ayarladığınızda birçok rahatsızlığınızdan da kurtuluyorsunuz.

Vücudunuz en değerli varlığınızdır. Onu zararlı maddelerden koruduğunuz gibi vücudunuzun tepki verdiği ve bedeninize zararı dokunan besinlerden korumanız gerekir. Besin intolerans testleri sonucuna göre beslenildiği takdirde; vücudunuzun yağ oranında azalma görülür ve kas oranında artış gözlenir. Kalp ve damar sisteminiz güçlenir. Uykunuz düzene girer, kan basıncınız dengelenir. Hafızanızın güçlendiğine tanık olursunuz. Gün içerisinde yaşadığınız şişkinlik, karın ağrısı, metabolizma yavaşlığına bağlı olarak kabızlık, migren ağrıları ve mide bulantıları son bulur. Kolesterol ve tansiyonunuzda düşme gözlenir. Ayrıca intolerans testi sonucuna göre beslenen kişiler kısa sürede fazla kilolarından kurtulur.

evde ek iş