info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Beslenmede 4 küçük değişiklik ile kilo verin

Beslenmede 4 küçük değişiklik ile kilo verin

Yağ yakımı için yapılan beslenme programında insan bir süre sonra her şeyden sıkılmaya başlar. Aslında yapabilecek ufacık şeyler ile ani kilo kaybı ve halsizlik gibi sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Daha fazla protein tüketmek faydalı olacaktır. Yapılan programlar tamamen proteini tüketme üzerine kurulu olduğu sezgisine vardırır. Asıl gerçek ise, yeterli miktarda protein tüketildiği takdirde vücudunuzdaki değişiklik göz önüne çıkacaktır. Tabi ihtiyaçtan fazlasını kullanmak kesinlikle tavsiye edilmez. Her vücudun kendine göre olan dengesini karmaşaya sürüklemek istemezsiniz. Belirlenen şekilde protein tüketmek en sağlıklı olan seçimdir. Uzmanlar tarafından yapılan birçok araştırma, protein tüketmenin hızlı yağ yaktığına dair kanıtlar ortaya koymuştur. Proteinin kas oluşumunu sağladığı bilinen bir durumdur. Bu şekilde kas oluşumu arttıkça metabolizma harekete geçer. Bunlardan ziyade protein daha uzun zaman kapsamında tok kalmayı sağlar. Gün içerisinde kan şekerinin dengede kalmasını sağlar. Bu da gün içinde zararlı kalori alımını ve ıvır zıvır yemenizi, sürekli aç kalmışlık hissini ortadan kaldırır. Bilinen düzenin aksine proteinin alınması için çok fazla et tüketmenin bir anlamı yok. Yumurta, yeşil soy fasulyesi, kinoa ve yoğurt; protein miktarları bol olan yiyeceklerdir ve kesinlikle tavsiye edilmektedir.

Kilo vermek için düşük karbonhidratlı ya da karbonhidrat olmayan diyetler uygulanması tavsiye edilmez. Bu durum, birçok uzmanın kesinlikle kaçınılması gereken bir yol olduğunu savundukları bir tercihtir.

Şeker tüketimine dikkat etmek başlı başına bir kuraldır. Bireyin gün içerisinde ne kadar şeker tükettiği çok önemlidir. Gün içerisinde tüketilen şeker miktarı, doğal kaynak yani meyvelerden sağlanıyor ise bir sorun arz etmez. Ancak yapay tatlandırıcılar şeker bazında fazla tüketildiği takdirde ciddi bir problem oluşturur. Tatlıların içinde bulunan şeker de buna dahildir. Yağ yakmak burada gerçekten zor bir durum olarak karşımıza çıkar. Uzmanlar doğal şeker ihtiyacı için saf akcaağaç, pekmez ve bal gibi doğal besinler önermektedir.

Bütün bunların yanında korkulan yağ aslında vücudun olmazsa olmazıdır. Sağlıklı yağ tüketmenin hiçbir zararı yoktur ve bünye içinde ihtiyaç duyulan önemli bir konumdadır. Bu nedenle diyete başladığınızda yağ kullanımını terk etmemelisiniz.

Etiketler:
evde ek iş