info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Bilimsel Olarak İspatlanmış Göbek Eritme Yöntemleri

Bilimsel olarak ispatlanmış göbek eritme yöntemleri ile göbek bölgenizdeki fazla yağlardan sonsuza kadar kurtulabilirsiniz. Normal ve ideal kiloda olan kişilerin metobolik sorunlara bağlı karın bölgesi yağlanmaları yaşayabilirler. Karın bölgenizde yağlanma varsa kilolu olmasanız bile bu yağlardan kurtulmak için harekete geçmelisiniz.

Bilimsel Olarak İspatlanmış Göbek Eritme Yöntemleri

Bilimsel olarak ispatlanmış bazı yöntemler ile bu yağlardan kurtulabilirsiniz. Karın yağlarının miktarı genellikle bel çevresi ölçülerek hesaplanır. Bel çevresi erkeklerde 102 kadınlarda ise 88 i geçiyorsa tehlikedesiniz ve en kısa sürede bu yağlardan kurtulmalısınız demektir. Karın bölgesindeki yağlar en inatçı yağlar olduğunda bu bölgesi eritmek neredeyse imkansız hale geliyor. Üstelik yanlış diyet ve spor uygulamaları yağlanmayı daha fazla artırarak işin içinden çıkılmaz bir hale getiriyor.Bilimsel olarak ispatlanmış göbek eritme yöntemleri;

  • Şeker yemeyin ve şekerle tatlandırılmış besinleri hayatınızdan tamamen çıkarın. Şeker % 50 glikoz % 50 früktoz dan oluşur. Früktoz sadece karaciğer tarafından metabolize edilir. Şekerli besinler tükettiğinizde karaciğer früktoz akımına uğrar ve hepsini yağa çevirir.
  • Kilo verme konusunda en önemli besin ögesi makro-proteinler. Protein açlık krizlerini yüksek oranda azaltır. Metabolizmayı hızlandırır.
  • Karbonhidratları kısıtlamak yağ kaybetmenin en etkili yollarından biridir. İnsanlar karbonhidratları azalttıkları zaman iştahları azalıyor ve kilo kaybediyorlar.
  • Diyet lifleri bitkilerde bulunan ve zor sindirilen besinlerdir. Suda çözünen lifler zayıflamada oldukça etkilidir.
  • Diyet yaparken ek olarak egzersiz yapmak ta göbek bölgesi yağlanmasını azaltmakta oldukça etkilidir.

Eğer gerçekten zayıflamak istiyorsanız ne yediğinizi gün içinde not almaya çalışın. Diyet yaparken en iyi lif almanın yolu sebze ve meyveleri bol olarak tüketmek gerekmektedir. En çok çözünür lif içeren besinler; yulaf, baklagil, portakal, keten tohumu ve Brüksel lahanası. 5 yıl süren uzun bir araştırma sonucu suda çözünen lifleri bol miktarda tüketmek göbek yağlarından % 40 oranında kurtulmanın mümkün olduğu açıklanmıştır. Düşük karbonhidrat diyetleri diyetin başında var olan su ağırlığının hızla azalmasını sağlıyor buda kişilere motivasyon veriyor. Düşük karbonhidrat diyetlerinin hedefi karın bölgesi yağları ve organların etrafında oluşan yağlanmalar olduğunu gösteren araştırmalarda mevcut. Protein tüketimini yüksek tutmak için rafine karbonhidratları kesmeniz yeterli olacaktır.

Şekerli içecekler, çay ve kahve tüketirken kullanılan şekerlerin tamamen bırakılması gerekmektedir. her bir bardak şekerli içeceğin çocuklarda ileri dönemlerde obezite riskinin bir kat artmasına neden oluyor. Şeker ciddi oranda karaciğer yağlanmasına insilün direncinin düşmesine neden oluyor.

evde ek iş