info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Bilimsel Olarak İspatlanmış Zayıflama Yöntemleri

Bilimsel olarak ispatlanmış zayıflama yöntemlerini deneyerek kilo vermek arık daha kolay. Özellikle 2000′ lerden sonra zayıflama enstitüsü diye bir şey oluştu dünyada. İncecik manken vücutlar moda olmaya başladı. Yiyecek, spor, giyecek gibi bir çok dalda insanların hayatına yavaşça girdiler. Gerçeklerden uzak tamamen işin ticari boyutu düşünülerek uydurma yöntemler  o kadar fazla ki doğru bilgilere ulaşmak neredeyse imkansız.

 Bilimsel Olarak İspatlanmış Zayıflama Yöntemleri

Uzmanlar ve bilim adamları insan sağlığını bu denli tehlikeye atan ticari yöntemlerin önüne geçmek için araştırmalar yaparak gerçekten kilo vermek isteyen inanlar için gerçekliği kanıtlanmış birtakım bilgiler açıkladılar. Çünkü insan sağlığı parayla ölçülemeyecek kadar değerli bir mülk olduğunu bildiklerinden bu para tuzağı sektörle mücadele etmeye başladılar. Bilim adamları insan sağlığı için emin ellerde diyetisyenler, hekimler kontrolünde kilo vermenin daha sağlıklı olduğunu söyleyerek diyet yaparken bazı kurallara uyarak daha kolay kilo verildiğini söylemektedirler. Bilimsel olarak ispatlanmış bu yöntemler oldukça uygulanması kolay yöntemlerdir.

Su İçmek

Su içmenin zayıflamada etkileri oldukça fazladır. Su içmek 1.5 saatlik boyunca metabolizmayı %30 oranında artırır. Buda kalori yakmamızı hızlandırır. Yemeklerden yarım saat önce 2 bardak su içmek yemekte daha az yemenizi ve %35 oranında kilo vermenizi sağlıyor.

Kahvaltı

Araştırmalara göre buğday ürünleri ile yoğun olan bir kahvaltı yerine yumurta yemek kahvaltıdan sonraki 36 saat boyunca daha az yemenizi ve daha hızlı yağ yaktığını söylemektedir. Yani kahvaltıda en az 1 yumurta ve protein ve vitamin ağırlıklı beslenmek gerekmektedir.

Kahve

Yıllarca karalanan kahve son araştırmalar sonucunda fazla olmamak şartı ile tüketildiğinde metabolizmayı hızlandırıp tok tuttuğu için kilo vermede oldukça faydalıdır. şeker ve krema eklemeden taze süt ve şekersiz olarak tüketimi kahveyi faydalı hale getirmektedir.

Yeşil çay

Yeşil çay içerdiği antioksidanlar sayesinde kilo vermeyi ve yağ yakımını sağladığı için günlük bir fincan tüketimi detoks etkisi yaratarak vücuttaki zararlı toksinlerin atılımını kolaylaştırıyor.

Yağ Kullanımı

Doymamış yağlardan zengin olan zeytinyağı, ceviz yağı, hindistan cevizi yağı yağ türlerini kullanmak iştah azaltarak 256 kalori daha az almanızı sağlıyor.

Şeker

Çağımız beslenmemizin en çok tüketildiği gıdadır. Şeker tüketimi obezite, kalp hastalıkları, şeker hastalığı gibi hastalıkların tetikleyicisi olan en büyük nedenlerden biridir. Market raflarındaki ürünlerin içeriklerini okuyun sağlıklı olarak bildiğiniz bir çok gıdada yüksek oranda  şeker ilavesi bulunmaktadır.

Karbonhidrat Tüketimi

Lif ve besinli parçaları ayrılmış tahıl ürünleri ve şekerleri kapsar. Beyaz ekmek, beyaz un, beyaz makarna bunlardan birkaçıdır. Kan şekerini hızla yükseltiği için açlık ve yeme krizleri aynı zamanda tatlı krizlerine neden olmaktadır. Güçlü bir şekilde şişmanlık ile bağlantılıdır. Karbonhidratların doğal ve işlenmemiş olanları tercih edilmelidir.

Küçük Porsiyon

Daha küçük tabak kullanarak yemek yemek daha az kalori ve porsiyon kontrolünü sağlıyor. Buda daha az kilo almayı ve az yemek yemeyi sağlıyor.

Baharatlı Gıdalar

Baharatlı gıdalar özellikle kırmızı biber capsaicin içerdiklerinden metabolizmayı hızlandırdığı gibi iştahı kesme yede etkileri bir hayli fazladır.

Bütün bunlar diyetle birlikte uygulandıklarında kilo vermede başarı oranı %95 lere kadar çıkıyor. Bilimsel olarak ispatlanmış bu yöntemler ile kalıcı kilo verebilir daha sağlıklı yaşayabilirsiniz.

evde ek iş