info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Bilimsel Olarak Zayıflama Teknikleri!

 

Bilimsel olarak ispatlanmış yöntemler ağızdan ağza dolaşan kimin hazırladığı kesin ve belli olmayan diyet listeleri çoğu zaman kişilerin sağlıklarını bozarak daha kötü durumlara sebep olmaktadırlar. Diyetisyen tarafından hazırlanmış bir liste sizin sağlıklı ve kalıcı kilo vermenizi sağlar. Bilimsel olarak uygulanmış bazı yöntemleri diyet programınıza ilave ederek daha hızlı kilo vermiş olursunuz.

İlk olarak kızartmaların her türlüsünü kesinlikle tüketmeyerek zayıflamak adına 10 puan kazanmış olursunuz. Diyet yaparken sadece haşlama yemek zorunda da değilsiniz örneğin ızgara, tencere yemekleri (soteleme den) hazırlayabilir baharatlar ile tatlandırabilirsiniz. Kızartmalar ister sebze ister et olsun yüksek oranda yağ içermektedirler. Yemek yerken bol miktarda yağ içmekle eş değer olmaktadır.

Sağlıklı olarak bildiğimiz ancak kalorisi yüksek olan zeytinyağı nı fazla kullanmak da kilo almaya sebep olabiliyor. Ceviz yada fındık yağı gibi bitkisel yağlarla karıştırılarak yağ dengesi korunmalıdır. Katı yağların kullanımı tamamen bırakılmalıdır.

Akşam yemeğini erken saatlerde yemek kilo vermeye oldukça faydalıdır. Örneğin 18:00 ile 19:30 arasında yenilen akşam yemeği sonra uyumadan iki saat öncesinden bir bardak süt veya 1 adet meyve ile desteklenebilir. Geç saatlerde yenilen yemekten sonra hiç bir şeyden yemeden yatıldığı için açlık hissi uyku dengeniz ide bozabilir.

Diyet yapmanın diğer adı sağlıklı beslenmektir.  Bu nedenle evdeki herkes rahatlıkla diyete göre beslenerek diyet yapan kişiye kolaylık sağlamış olur. Kişilerin yaşam tarzına ve alışkanlıklarına göre hazırlandığı için diyet yapmak çile olmaktan çıkmaktadır.

Ailenin beslenme alışkanlığı küçük yaşlarda çocuklara geçtiğinden çocuğu ödüllendirmek adına tatlı ve şekerlemeler vermek oldukça yanlıştır. Vücudun tatlı ve şekere ihtiyacı yoktur.

Sabahları aç karnına içilen bazı bitki kürlerinin diyet yapmadan hiç bir etkisi yoktur. Örneğin diyet yapmıyor ama sadece maydanoz kürü uyguluyorsanız zayıflamanıza hiç bir faydası olmayacaktır. Bunun yerine 1 bardak su içmek daha sağlıklıdır.

Nasıl olsa diyet ürünü kilo aldırmaz diyerek form ürünlerini sepetlerle alıp tüketmek oldukça yanlış bir uygulamadır. Bir çok diyetisyen form yiyecek ve içeceklerin sağlıklı olmadığını savunduğundan bu ürünleri tüketirken diyetisyeninize danışmanızda fayda vardır.

Şeker tamamen hayatınızdan çıkarılması gereken bir besindir. Fakat ben şekersiz çay yada kahve içemem diyorsanız pek tavsiye edilmeyen ama bazı istisnalar durumunda tatlandırıcı kullanılabilir. Aspartam içeren tatlandırıcılar sakarin içerenlere göre daha uygundur. Bu konuda da kesinlikle diyetisyeninizden yardım almalısınız.

evde ek iş