info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Bilinçli Kilo Vermenin Sırları

Bilinçli kilo vermenin sırrı diyetisyen kontrolünde hazırlanmış sağlıklı ve dengeli beslenmeyi esas alan bir diyet listesi ile mümkündür. Mucize diyet bir şey yoktur bunun adı şok diyettir. Kısa zamanda istenmeyen kilolardan kurtaracak diyet ve ürünleri olamaz ancak aç kalarak bir anda kas ve su kaybı yaşanır. Buda çoğu kez ciddi rahatsızlara hatta ölümlere sebep olur.

Bilinçli Kilo Vermenin Sırları

Bilinçli kilo vermenin sırrı sadece diyetisyen eşliğinde zayıflamaktır. Kış boyu alınan kiloların bir anda verilmesi söz konusudur. Yavaş yavaş ama sağlıklı ve kalıcı kilo vermek doğru olanıdır. Aynaya bakıldığında daha estetik bir görünüş için ortalarda popüler diyetler adı altında oldukça tehlikeli ve sağlıksız diyet yöntemleri ile zayıflama çalışmak sonunda acı ve kötü durumlarla sonuçlanır. Gün boyunca aç kalınarak ara öğün çıkarılarak tek bir besine dayalı uygulanan diyetler ile kısa sürede verilen kiloların daha fazlasını alarak ruh sağlığı bozulmuş, diyete olan inanç ortadan kalmış bir vaziyette belkide şişmanlığın kaderi olduğunu düşünerek hayat boyu mutsuzluğa mahkum ederler kendilerini. Tüm diyetisyenlerin hekimlerin sağlıklı ve dengeli bir beslenme yolu ile zayıflamanın sadece mümkün olduğunu söylemeleri bu işte teknik kariyer ve ihtisas yapmış kişiler olduğu asla unutulmamalı. İnsan sağlığını ancak bu konuda uzmanlaşmış kişilere emanet etmek en doğru seçimdir.

  • Yenilen besinlerin vücutta depolanma süreleri 5 saattir. Kişi ne kadar yerse yesin 5 sat sonunda acıkmaya başlayacaktır. Kilo vermenin sırrı günde 6 öğün beslenmeyle ve gerekli olan tüm besinleri alarak ancak mümkündür.
  • Diyetisyenler tarafından günde 6 öğün beslenme son ara öğün yatmadan 2 saat önce yapılmalıdır. Ara öğünler metabolizmayı hızlandırarak tokluk süresini uzatırlar.
  • Sağlıklı ve dengeli beslenmenin kuralı her besin grubundan gün içinde tüketmektir.
  • Gerekli olan besinleri tamamen listeden çıkarmadan diyetisyenin belirlediği miktarda tüketmek fazlasını tüketmemeye çalışmak gereklidir.

Kilo azalması sağlıklı bir zayıflama biçimi değildir doğru olan vücutta birikmiş fazla yağlardan yağ kaybının olmasıdır. Çünkü kilo kas ve sudan verilmiş olabilir. Yavaş yavaş kişiye özgü bir liste ile kilo verilmelidir. 22 bin diyet çeşidi bulunmaktadır. Bunların neredeyse tamamı şok diyet listeleridir. Şok diyetler adı üstünde vücutta şok etkisi yaratabilir. Yaşamsal fonksiyonların şok etkisi ile tehlikeye girdiği asla unutulmamalıdır. Kalp krizi riski gibi durumlar bu şok diyet uygulamaları sırasında görülmektedir.

Çok düşük kalorili diyetler metabolizma hızının altında kalarak yaşamsal fonksiyonlarında azalmasına neden olacaktır. Diyet yapmakta esas amaç yaşam tarzının değiştirilmesi olmaktadır. Kilo vermekte zorlanan kişilerin diyetin yanında yürüyüş egzersizleride yapmaları gerekmektedir. Bilinçli kilo vermenin sırrı sağlıklı ve dengeli beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmektir.

evde ek iş