info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Bilinçsiz Diyet Zararları

Bilinçsiz Diyet Zararları

Diyet yapmak genellikle kilosu yüksek olan bayanlar tarafından başvurulan yöntemdir. Ancak kilosu normal olan bayanlarımız bile bu konuyu takıntı haline getirerek diyet uygulayabiliyorlar. Her iki tür için de diyetin kalitesi çok önemlidir. Aksi takdirde kilo verilmesine rağmen incelememe, diyet bırakıldığında ise ani kilo alışları meydana gelebiliyor.

İnsan bedeninin günlük ihtiyaç duyduğu karbonhidrat, yağ ve protein miktarı bulunmaktadır. Kişiye göre değişiklik gösteren bu miktarlar tam olarak alınmadığı takdirde ciddi sağlık sorunları yaratabiliyorlar. Bu durum ilk olarak kasları etkilemektedir. Kasların erimesine, ortadan kalkmasına dolayısıyla da kasların tutunamamasına neden olur.  Kadınlar diyetlerini sağlıklı uygulamadıkları için bu durumu yaşarlar ve sıkı bir cilt hayal ederken sarkan bir cilde sahip olurlar.

Bilinçsiz Diyet Kilo Aldırır?

Normal kilosunda olan bayanlarımız ise, kilo verirken az miktarda olan yağlarını yakmak isterken kaslarını eritirler. Bu durumda gün geçtikçe kolesterol, şeker ve iç organların deformasyonuna sebep olur.

Sahip olunması gerekilen kilonun altına düşülürse, diyet bırakıldıktan sonra vücut yeniden kendi kilosuna dönmeye çalışacaktır. Bu şekilde de ani kilo alma sorunları meydana gelecektir. Bedenimizde bulunan su, yağ ve vitamin dengesi bozulduğu takdirde, mineral ve vitaminlerin kullanımı engellenecek, zihin faaliyetleri, fiziksel ve ruhsal rahatsızlıklar meydana gelecektir.

Bilinçsiz bir şekilde uygulanan diyette en büyük sorunlardan biri de sindirim sistemi bozukluğudur. Depresyon, cilt sorunları, ciğer ve böbrek hastalıkları, zihinsel faaliyetlerde gerileme gibi sorunlar da görülmektedir. Özellikle hastalık ve hamilelik dönemi atlatmış olan bayanların bu durumda daha çok dikkat etmesi gerekmektedir. Kendilerini gereksiz riske atmamaları gerekmektedir.

Tek bir alana yönelen ve vücudun ihtiyacı olan besinlerin alımını engelleyen diyetlerden uzak durulması gerekmektedir. Her şeyden az ama öz bulunan bir diyet listesini, uzmanınız ile birlikte hazırlamanız daha sağlıklı olacaktır.

En sık yapılan yanlış ise, aç kalarak kilo vermeye çalışmaktır. Öğün atlamamız ve ani kilo vermek için şok diyetler uygulamak yanlıştır. Sık sık uygulanan bu diyetler birçok hastalığa sebep olurken, hayati organları da tehlikeye sokar. Bu sebeple bilinçsiz diyet uygulanmaması gerekmektedir.

evde ek iş