info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Bilmeniz Gereken Önemli Diyet Sırları!

Bilmeniz gereken önemli diyet sırları ile diyet yapmak zor bir uygulama olmaktan çıkmaktadır.  Diyet yapmak başlı başına herkesin gözünde büyüyen büyük bir iş gibi gelmektedir. Uygulanacak bazı yöntemler ile diyet sizler için çile olmaktan çıkacak ve zorlanmadan kilo vermenin mutluluğunu yaşayacaksınız.

Bilmeniz Gereken Önemli Diyet Sırları!

Diyet demek sadece elinize aldığınız bir liste demek değildir sağlıklı beslenme ve düzenli bir hayat demektir aslında. Bunun için diyet yapmaktaki amacınız sağlıklı ve uzun yaşamak olsun. Zayıflamak fikri ile diyete başlarsanız kısa sürede bırakabilirsiniz. Diyet yaparken zorlandığınız durumlarda çevrenizdekiler kilolu da güzel olduğunuzu söyleyerek sizin diyeti bırakmanıza neden olabilirler. Bu sebeple kilo vermek için değil daha sağlıklı yaşamak için diyet yaptığınızı kendinize ve çevrenizdekilere inandırmakla işe başlayabilirsiniz. Kilo verme sürecinde en etkili faktör psikolojik durumdur.

Kuru yemiş Tüketin

Özellikle ara öğünlerde ceviz, badem ve fındık yemeği tüm diyetisyen ve hekimler önermektedir. Ara öğün atıştırmalıkları açısından meyveler  kadar sağlıklıdır. Tabiki fazlaya kaçmadan. Bu 3 yemişten bulunan iyi yağlar fazla yağlarınızı yakmak için hücrelerinizi harekete geçirecektir.

Yağ ve Karbonhidratı Karıştırmayın

Vücudunuz için gerekli olan enerjiyi karbonhidratlardan alırsınız. Enerji için aldığınız karbonhidratın üstüne yağda tüketirseniz vücut enerji ihtiyacını karşıladığı için yağları direk depolar ve bu durumda sizin kilo almanızı sağlar.

Aç Kalmayın

Her gün aynı miktarda yemek yer ve aynı ölçüde kalori alırsanız formunuzu korumuş olursunuz. Bir gün aşırı yemek yiyerek  ertesi gün hiç bir şey yemeden gün geçirmek metabolizmanızın yavaşlamasını sağlayarak kilo almanızı sağlar. Yemek konusunu dengede tutmak gereklidir.

Zayıf Arkadaş Edinin

Biraz saçma ve acımasız gibi geliyor olsa bile araştırmalar diyet yapacak kişinin zayıf insanlarla görüşmesi kilo vermesini kolaylaştırmak olduğunu gösteriyor. Kilolu arkadaş ve çevre kişininde kilo almasını sağlamaktadır. Çevrenizdeki kişilerinde diyet yaparak sağlıklı yaşamalarını sağlayarak hem kendiniz hemde onlar için iyi şeyler yapmış olursunuz.

Gıda Paketlerine Dikkat

Gıdaların kaplandığı paketler bu sektörde bir ürünün çok satılmasına yarayan ticari durumlardır. Bir ürün alırken paketlerin gösterişleri sizi kandırmasın. Paketlerden ziyade etiket içeriklerini öğrenmeye çalışın ve etiket okumayı alışkanlık haline getirin.

Protein Alın

Protein yağ yakımında en etkili ögedir.  Uzun süreli tokluk yaşarken kaslarınızın güçlenme sinide sağlamış olursunuz. Bu sebeple özellikle diyet dönemlerinde protein alımınızı artırın.

Diyet İçeceklerinden Vazgeçin

Diyet içeceklerinin aslında ne kadar zararlı olduğunu daha önce anlatmıştık. Kısa dönemde zararı olmasa da uzun dönem tüketimlerinde kilo verdirmenin aksine kilo alımına sebep olmaktadırlar.

Su Tüketin

Yaşamın olmazsa olmazı su kilo vermede oldukça faydalıdır. Su yaşamımızı sürdürmekte zorunlu olmasının yanı sıra diyet programlarının en iyi arkadaşıdır. Midede geniş yer kaplayarak az yemek yememizi ve açlık hissimizin bastırılması açısından önemlidir.

evde ek iş