info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Bitki Çayı İçenlerin Hayatında Yer Almayan İçecekler

Bitki Çayı İçenlerin Hayatında Yer Almayan İçecekler

Bitki çayı içenler sağlıklı yaşamaya meraklıdır, doğallığın ve organikliğin önemi kavramışlardır, her hasta oluşunda ilaç kullanmak yerine doğanın sesine kulak veren ve doğal besinler ile iyileşmeye çalışan kimselerdir. Katkı maddesi içeren besinler onlar için ayrı bir gezegende yer almakta ve tüm evrene zarar veren ne olduğu belli olmayan besinler arasında yer almaktadır. Bitki çayı kullanan insanlar, birçok insanın gün içerisinde tükettiği ve son derece sağlıksız olan besinleri asla tüketmezler.

Ambalajlı meyve suları tüketmedikleri içeceklerin ilk sıralarında yer almaktadır. Dışarıda satılan, uzun ömürlü olması sebebiyle birçok katkı maddesi içeren, yapay tatlandırıcı içeren, hazır meyve sularını kesinlikle tüketmezler. Bitki çayı içen insanlar, evlerinde kendileri meyveleri sıkar ve suyunu içeler. Meyvenin doğal şekerini, vitaminini kendi vücuduna kazandırır. Milkshake tüketmezler. Dışarıda satılan havalı kategorisinde bulunan milkshakelerin çoğu koruyucu katkı maddesi içermektedir. Uzmanlar obeziteye sebep olan içeceklerin ilk sıralarında milkshakenin yer aldığını söylüyorlar. Eğer milkshake sevdalısıysanız evde kendiniz hazırlamalısınız ve haftada 3-4 kereden fazla tüketmemeniz gerekmektedir. Bitki çayı içenler böyle yaparlar. Diyet içecekler tüketmekten kaçınmalısınız. Vücuda bol tatlandırıcı yüklemeleri ve çabuk acıktırmaları sebebiyle diyet içecek adı ile satılmakta olan besinler birçok uzman tarafından önerilememektedir. Üzerinde her diyet yazan ürün sağlıklı olmamaktadır.

Kola tüketmekten de sakınmalısınız. Kolanın zararlı olduğu herkes tarafından bilinir yinede herkes tüketmeye devam eder. Kola tüketmek bir nevi alışkanlık halindedir. Fakat her alışkanlık kötü olacak diye bir kavram söz konusu değildir. 1 litre kolada neredeyse 400 kalori bulunmaktadır. Obeziteyi de açık olarak davet etmektedir. Kan şekerinde ani yükselmeye sebep olmaktadır, kalsiyum ve demir emiliminin azalması da kolanın başlıca zararlarındandır.  Birçok aile tarafından koladan az zararlı olarak bilinen ve çocukların içmesine izin verilen gazoz kimyasal deposudur. Gazozun içerisinde bulunan enzimler ileri yaşlarda oluşabilecek Parkinson ve siroz hastalıklarını davet etmektedir ve yaşlanmayı hızlandırmaktadır.

Tüm gazlı içecekler sağlığa zararlıdır. Dişe, solunum yollarına, kalbe ve diğer tüm organlara zararları vardır. En kötü özellikleri arasında ise çok şeker içermesi yer almaktadır.

evde ek iş