info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Bölgesel incelme

BÖLGESEL İNCELME NASIL SAĞLANIR?

Vücudunuzdaki fazla yağlardan kurtulup, ideal kiloya ulaşmak istiyorsanız; zayıflama yöntemlerine başvurmanız gerekir. Vücudunuzun bazı bölgelerinde kitlesel yağlanmalar olabilir. Fazla kilolarınızdan kurtulmakla birlikte bölgesel incelmek için yediklerinize dikkat etmeniz ve spor yapmanız gerekir. Ancak vücuttaki yağ oranına bağlı olarak her bölgede aynı oranda zayıflama olmayabilir. Spor yaparken vücudunuzdaki yağ oranı fazla olan bölgelere bölgesel incelme hareketlerini yapmanız gerekir.

Sağlıklı bir vücuda ve hoş bir görünüme sahip olmak için diyet ile sağlıklı beslenmeye dikkat etmeli ve aynı zamanda günlük muhakkak belli bir süre spor yapmanız gerekir. Bölgesel olarak zayıflamaya karar verdiyseniz, muhakkak karbonhidrat ve yağ tüketimini azaltmanız gerekir. Bu tamamen hayatınızdan karbonhidratları çıkarmak anlamına gelmez. Ancak sadece vücudunuzun ihtiyacı kadar karbonhidrat almanız gerekir. Vücuttan atılamayan yağlar vücudun belli bölgelerinde yağ olarak depolanır. Bu kitlesel yağları eritmek için beslenmeniz de yağ yakan besinlere yer açmanız gerekir. Bölgesel incelme için öğünlerde protein ağırlıklı beslenmeye özen göstermelisiniz. Protein ağırlıklı beslenme vücuda enerji verirken, aynı zamanda tok tutar ve yağların erimesine yardımcı olur. Ayrıca yağ yakıcı çaylar ve günlük su tüketimini arttırmakta bölgesel yağların eritilmesini kolaylaştırır. Vücudunuzdaki fazla yağları eritmek için kendinize uygun olan diyeti seçmeniz gerekir. Vücudunuzun hangi bölgesinde yağ oranının daha fazla olduğunu öğrenmek için de bir diyetisyenden yardım alabilirsiniz. Böylelikle kalorisi az ama enerji değeri yüksek olan besinlerin yer alacağı diyet listeniz, günlük kalori ihtiyacınıza göre hesaplandığı için zayıflama ihtimaliniz artar ve diyet yaparken başarısız olma ihtimaliniz azalır.

Bölgesel yağlardan kurtulmak için yağ yakıcı besinler tüketirken aynı zamanda bölgesel incelme hareketlerini yapmak gerekir. Tüm vücudu çalıştıran egzersizlerin yani sıra basen, karın ve kalça bölgesindeki yağların erimesine yardımcı olacak olan egzersizleri de yapmak gerekir. Diyet ile vücuttaki yağ oranını azaltırken, yapılan egzersizler ile kas oranını arttırmak gerekir. Spor yapmadan yapılan diyetlerde kilo verilse ve bölgesel incelme mümkün olsa bile kısa süre sonra yeniden yağ depolamaya başlanır. Ancak spor yapıldığında yağ hücrelerinin yerini kaslar alır ve kalıcı zayıflık mümkün olur.

evde ek iş