info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Burçlara göre diyet listeleri nasıl olmalıdır

Burçlara göre diyet listeleri nasıl olmalıdır, Burçların diyet gücü

Yengeç Burcu: duygusal olması beslenme alışkanlıklarını önemli ölçüde etkilemektedir. Canları sıkıldıkça böreklere, keklere, dondurmalara sarılırlar. Fakat yengeçlerin  nişastalı, şekerli, tuzlu ve baharatlı yiyeceklerden uzak durması gerekmektedir. Çünkü mideleri oldukça hassastır. Vücudu daha çok kalsiyuma ihtiyaç duyar. Düşük yağlı süt, peynir, yoğurt, lahana, domates, salata, marul, bol miktarda taze sebze ve yağsız protein tüketmek kiloyu daha rahat kontrol altına almanıza yardımcı olur.

Yay Burcu: Sahip olduğunuz burç; kalçalar, baldırlar ve karaciğeri temsil etmektedir. Doğal beslenmek için kabuklu meyveler ve sebzeleri tüketmelisiniz. Çok miktarda çiğ sebze, yeşilbiber, patates, incir, erik, çilek, elma, armut ve taneli tahıllar tüketmeniz önerilmektedir.

Terazi Burcu: Terazi burcu böbrekleri ve sırtın al kısmını temsil etmektedir. Bezelye, mısır, havuç, ıspanak, buğday, yulaf unu, elma, çilek, badem ve kuru üzüm her zaman tüketmelisiniz. Böbrekleriniz için fazla asitli içecekler tüketmemelisiniz. İncecik ve zayıf bir beden istiyorsanız dilimler sizin için faydalıdır.

Oğlak Burcu: Çalışkan bir yapınız bulunmaktadır. Ve çalışırken farkında olmadan öğün atlamış oluyorsunuz. Oysa bu sizin için çok zararlıdır. Vücudunuzun vitamin ve minerallerden oluşan geniş çaplı bir besin karışımına ihtiyacı vardır. Oğlak burcu, dizleri, dişleri, kulakları ve deriyi temsil etmektedir. Lahana, kereviz, yağsız etler, limon, portakal, inek sütü, mandıra ürünleri, buğday ve inciri sık tüketmelisiniz. Kayısı ve badem yiyerek de kuru ve alerjik eğilimli vücudunuzu canlandırabilirsiniz.

Kova Burcu: Vücudunuzun sürekli C vitaminine ihtiyacı vardır. Bu sebeple de değişik tatlar denemeyi seviyorsunuz. Aynı zamanda vücudunuzun sofra tuzuna ihtiyacı vardır.

Koç Burcu: Abur cubur yemeye son derece merakınız vardır. Tuz ve alkolden uzak durmanız gerekmektedir. Bunun yerine bolca su tüketmelisiniz.

İkizler Burcu: Yemek yerken acele etmemeniz gerekmektedir. Hızlı yemek yemeniz sağlığınız için iyi değildir. İkizler de kan pıhtılaşma sıkça görülmektedir.

Boğa Burcu: Yemek yemeği çok seviyorsunuz, fakat ileride bu kilolar sıkıntılı dönemler geçirebilirsiniz. Karbonhidratlardan uzak durmanız gerekmektedir.

Başak Burcu: sizin için şekerleme ve atıştırma oldukça önemlidir. Çikolata ise hayatınızın vazgeçilmezleri arasındadır. Ancak bu yiyeceklerden uzak durmanız gerekmektedir.

Aslan Burcu: Bu burcun en büyük özelliği yemeğin bir zevk haline dönüşmesidir. İradesi güçlü olan bu burç kilo vermek istediği zaman bunu başarabilir. Lifli besinler tüketmesi gereklidir. Kesinlikle uzak durması gereken besinler ise yumurta beyazı ve çerezlerdir.

evde ek iş