info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Ceviz Kadınlarda Kilo Vermeyi Kolaylaştırıyor!

Ceviz kadınlarda kilo vermeyi kolaylaştırıyor ; ara öğünlerin vazgeçilmezi olan ceviz tok tutan besinler arasında yer alması nedeni ile kilo vermeyi kolaylaştırıyor. Diyetlerde tavsiye edilen yağlardan biri olan ceviz doymamış yağ asitleri nedeni ile zeytinyağı kadar sağlıklıdır. Cevizde bulunan yağ ve kalori miktarının fazla olması , düşük yağ içerikli bir diyetle aynı şekilde kilo verdirdiği yapışan araştırmalar sonucunda belirlenmiştir.

Ceviz Kadınlarda Kilo Vermeyi Kolaylaştırıyor!

Ceviz kadınlarda kilo vermeyi kolaylaştırıyor sadece bir başlık değil yakın zamanda Amerika da yapılan bir araştırma sonucu 1 yıllık kilo kaybı programına katılan 250 tane gönüllü obez ve fazla kilolu kadınlarla çalıştı. Gönüllüler 3 farklı gruba ayrıldı

1. Düşük yağ yüksek karbonhidratlı diyet

2. Düşük karbonhidrat yüksek yağ

3. Ceviz açısından zengin yüksek yağ ve düşük karbonhidratlı diyet gruplarıydı .

Ceviz acısından zengin olan diyet grubundaki kadınlar günde 42 gr ceviz tüketerek diğer gruptaki kadınlardan daha yüksek seviyede kilo kayıpları görüldü özellikle insilün direnci yüksek olanlarda daha fazla ilerleme kaydedildi. Ve araştırmalar gösteriyor ki günde belirli miktarda tüketilen ceviz kilo vermeyi kolaylaştırdığı gibi, kalp sağlığı , beyin sağlığı açısından hastalıklara yakalanma riski en aza iniyor.

Çocukların zeka gelişimine faydalı olduğu kadar yetişkinlerde alzheimer gibi tedavisi çok zor hastalığa yakalanma oranını ya en aza indiriyor yada tamamen engelliyor. Diyet listelerinde dikkat edilmesi gereken ara öğünlerin vazgeçilmezi olan ceviz tokluk hissi yarattığı için kan şekerindeki dengeyi koruyarak kilo vermeyi kolaylaştırıyor. Bilimsel çalışmalar gösteriyor ki  cilt temizleyici, damar koruyucu, hipoglisemik, antifungal, antiviral ve tümör temizleyici etkilere sahip mucize bir besindir.

Gümüş içeren tek besin cevizdir. Gümüş iyonuna ihtiyacı olan tek organ beyindir, şekil itibarı ile beyine olan benzerliği beyin fonksiyonları için gerekliliğinin bir kanıtıdır aslında. Yüksek oranda yağ ve protein içeren ceviz, şeker hastalarına tavsiye edilen besinlerdendir. Kolesterol dengesini de ayarlamaktadır.

5 gramlık bir ceviz 30 kalori içermektedir. Ara öğünlerde 1 adet ceviz ve yanına farklı kuru yemişler tüketmek sağlıklı beslenme açısından önemlidir. Bir çok diyetisyen listelerinde muhakkak yer verir. Uzun süre tokluk yarattığından açlık krizlerinin önüne geçilmiş olacaktır. Uzun bir süre ceviz suyu ile zayıflama popülerlik kazanmış bazı bitki bilimcilerin tavsiyeleri ile gündeme gelmiştir. Kötü kolesterolü dengede tuttuğu da  bilinmektedir. Özellikle çocuklarda zihinsel gelişimde önemlidir. Ceviz kadınlarda kilo vermeyi kolaylaştırıyor ve sağlıklı bir bedene sahip olmayı kolaylaştırıyor. Cilt temizliği yaparak deri altında birikmiş toksit yağların arıtılmasında da önemli rol oynamaktadır.

 Cevizin Faydaları

  • Tiroit tedavisinde ceviz suyu önerilmektedir.
  • Kötü kolesterolü düşürerek dengede tutuyor.
  • Kalp ve damar sağlığında etkilidir.
  • Kansere karşı bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • Antioksidan bakımından zengin bir besindir.
  • Çocuklarda zeka gelişiminde önemli rol oynar.
  • Beyin ve hafıza ile ilgili hastalıkların oluşmasını engeller.
  • Damar tıkanıklığını engeller.
  • A vitamini, folik asit,kalsiyum,çinko , fosfor, B vitaminleri dahil vitamin ve mineral bakımından oldukça zengindir.
  • Günlük 4 adet cevizden fazla tüketilmemesi önerilmektedir.
evde ek iş