info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Çok Hızlı Kilo Vermenin Zararları

Çok hızlı kilo vermenin zararları bir değil bin tanedir. Kilo vermeye evet ama hızlı kilo vermeye bin kere hayır. Çok hızlı kilo vermenin zararlarının bir diğer ismi şok diyetlerdir. Şok diyetler günlük alınması gereken kalori miktarının çok altında alınması ile bedeni büyük bir şoka uğratarak haddinden fazla büyük bir tepki vermesine neden olur.

Çok Hızlı Kilo Vermenin Zararları

Çok hızlı kilo vermenin zararları vücudun çok az kalori alarak ağır egzersiz ve ağır katı kurallar uygulayarak bedenin alışkın olmadığı zor bir eforla karşı karşıya getiriyor. Bu yoğun kilo verme olayı vücuda çok ciddi ve tehlikeli anlamda bir çok sağlık sorununu beraberinde getiriyor. Hızlı kilo kayıplarında yapılan en büyük hatanın tek tip beslenme olduğu bu tek tip beslenmeye bağlı bir çok eksikliğin vücutta yarattığı ciddi sorunlar demek olduğunu herkes artık biliyor. Bu tarz sağlıksız zayıflama yöntemleri ve ürünlerinin bir çok kişinin canını aldığını haberlerde görmekteyiz. Kan şekeri seviyesinin devamlı az olmasına, sinirlilik, halsizlik ve yorgunluğa neden olmaktadır. Uzun süreli düşük kalori beslenme maruz kalınan durum vücudun kas kaybetmesinden başka bir şey değildir. İleri seviyelerde kalp kaslarının erimesine neden olmaktadır. dünya sağlık örgütünün verilerine göre ayda 4 kilo ya kadar vermek normal bu rakamın üstüne çıkmak ise oldukça zararlıdır. Hızlı kilo verme yöntemleri kısa süreli olduğundan uygulama bittiğinde normal beslenme süresi ile verilen kiloların fazlası tekrar alınmaya başlayacaktır. Kilo vermenin en iyi yöntemi diyetisyen kontrolünde sağlıklı ve dengeli bir liste ile kilo vermek olacaktır. Normal beslenmek hiç bir besinden aşırıya kaçmamak şartı ile sağlıklı beslenmenin kuralları arasındadır.

Normal Beslenme Nedir?

Normal beslenme düzenli beslenmenin 3 ana 3 ara öğün olarak beslenme ile açlık duygusunu bastırmaktadır. Normal beslenme açlık sinyalleri ile düzenlenmiştir. Aç iken yemek doyduğumuz da yemeği bırakmak gibi.

Normal Beslenmenin Sağlığa Etkileri

Normal beslenme kendimizi zinde hissetmemizi sağlar

Gıda seçeneklerinin çeşitli ve dengeli olması

Normal beslenme de zihin daha iyi çalışır

Sosyal yaşantıda ilişkilerin daha mutlu olmasını sağlar

Sağlığı en iyi hale getirir, çocukların daha iyi çalışmasını ve gelişmesini sağlar

Öğünlerin zamanlarını belirleyerek düzenli bir beslenme programı içinde beslenilmelidir. Kendini dinlemeyi öğrenmek gereklidir yemek yeme işini tv bilgisayar karşısında değil de bir sofra etrafında yemek yenmelidir. Normal ve sağlıklı beslenmeyi hayat tarzı haline getirilmeli. Hızlı kilo vermenin en büyük sorunlarından biri saç dökülmesidir. Bu çoğu zaman kişileri gerçek anlamda yıpratır. Sağlıklarından oldukları yetmezmiş gibi ekonomik yönden de saç bakımı ile baya zor bir döneme girilecektir. Sağlıklı bir diyet listesi ile yavaş yavaş ve kalıcı kilo vermeyi sağlamaktadır.

evde ek iş