info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Davetlerde Kilo Kontrolü Yolları

Davetlerde Kilo Kontrolü Yolları

Günümüzde her bayan, hayatında bir kez de olsa diyet yapmıştır. Ancak bayanların en büyük problemi bu diyetleri kontrol edememesi ya da bunları devam ettirememesidir. Bunun sebebi ise yoğun olan hayat temposunda, diyet programına uyamamak ya da sosyal arkadaş çevrenizle gittiğiniz davetlerde, verilen o güzel ikramlara hayır diyememektir. Gerçekten diyet yapmak ve fazla kilolarınızdan sağlıklı bir şekilde kurtulmak istiyorsanız, bu sorunu da kolaylıkla aşabilirsiniz. Davetlerde kilo kontrolü yapabilmeniz ya da diyet programınıza uyabilmeniz için dikkat etmeniz gereken bir takım kurallar vardır. Bu kurallardan şu şekilde bahsedelim;

Mutlaka karnınız tok olsun;

Arkadaş davetlerine giderken, midenizi az da olsa doldurmanız gerekir. bu şekilde davetlerdeki o güzel yemeklere karşı olan direnciniz, daha zor kırılacaktır. Davetlerden önce ara öğün almanız, açlığınız bastırmaya yardımı olur. Bu ara öğünlerde ise; 1 kase tahıllı çorba, baklagilli salata, 3 adet yulaflı bisküvi ve kahve ya da 1 porsiyon yoğurt ve 10 adet badem tüketebilirsiniz.

Davetleriniz yemek temalı olmasın;

Diyet yaptığınız dönemlerde, pek çok organizasyon genellikle yemek üzerine kurulmaktadır. Örneğin; arkadaş toplantıları 3-5 çeşit pasta, poğaça gibi yiyecekler eşliğinde olur ya da bu toplantılar genellikle bir restoranda yapılır. Diyet döneminizde direncinizin kırılmaması için bu davetlerden uzak durun.

Sağlıklı beslenen arkadaşlarınız ile görüşün;

Bir organizasyona davetli iseniz, yanınızda mutlaka sizin gibi diyet yapan yada sağlıklı beslenen birini bulundurun. Hatta diyet yaptığınız süre boyunca bu kişiler ile daha sık görüşün ve diyet yapmak için kendinize olan güveninizin armasını sağlayın.

Alkola dikkat edin;

Pek çok diyet listesinde alkol bulunsa da, 1 gram alkolun ortalama kalorisi 7’dir. Bu alkolün türüne göre değişmektedir. Alkol oranı az olan içkiler daha az kalori içerirken, alkol oranı yüksek olan içkiler daha fazla kalori içermektedir. Bu nedenle diyet yaparken içkilerinizin az alkollü olmasına dikkat etmelisiniz.

İçki miktarı ne olmalı;

Diyet yaparken alkol almak için haftada iki porsiyon meyvenizden vazgeçmeniz gerekmektedir. bir porsiyon meyvenizin karşılığında haftada en fazla 2 kez, şarap gibi alkoller tüketebilirsiniz.

Etiketler:
evde ek iş