info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Detox nasıl yapılır

Hafta başında diyete başlama kararı alıp hafta sonu gelmeden diyetinizi bozuyorsanız eğer tam size göre bir zayıflama yöntemi bulunmaktadır. Kısa sürede vücudu yormadan sonuç alabileceğiniz bir yöntemdir. Birçok yerden duymuş olma ihtimaliniz olan bu yöntem, günümüzün popüler diyetleri arasında yer alan detoxdur. Peki, detox nasıl yapılır? Bu konuda birçok kaynaktan benzer tarifler elde edebilirsiniz ancak en sağlıklı sonucu bir uzman eşliğinde başladığınız diyetlerden alacağınızı unutmamalısınız. Bol miktarda sıvı alımı gerçekleştireceğiniz bir süreç olduğundan metabolizma hızınızı arttıracak ve vücudunuzun tek başına atamayacağı toksin maddeleri almış olduğunuz gıdaların yardımıyla vücudunuzdan atılmasını sağlayacaksınız.

POPÜLER ZAYIFLAMA YÖNTEMİ DETOX

İnternette okuyabileceğiniz birçok uygulama çeşidi bulunmaktadır. Bu yüzden detox nasıl yapılır ve sizin için hangi detox daha uygundur, bu sorulara en doğru cevabı sizler verebilirsiniz. Detox süresince kullanacağınız gıdaları kendinize uygun olanlardan seçebilirsiniz,  birçok meyve ile detox suyu hazırlayabilir ve detox çorbası içinde yemekte zorlanmayacağınız sebzeleri seçebilirsiniz. Elma, tarçın, limon, nane, salatalık, yeşil çay ve zencefil ile ilgili bir probleminiz yok ise, bu gıdalardan faydalanarak karışımlar elde edebilirsiniz. Baz olarak su kullandığınız sürece, örneğin bir sürahi suya dilimlediğiniz elma ve içine attığınız kabuk tarçınlar sizin için bir detox suyudur. Ya da aynı şekilde bir sürahi su içine limon dilimleri ve taze nane dalları da seçenekler arasındadır. Ancak gün içinde detox suyu tüketiminizi sağlarken su ihtiyacınızı yok saymamalısınız ve yaklaşık 1,5 litre su tüketimi sağlamanız detox sürecinizi olumlu yönde etkilemektedir.

Aynı zamanda ideal kilonuzda olabilirsiniz ancak kendinizi yorgun ve halsiz hissediyorsanız bu defa arınma için detox nasıl yapılır diye araştırabilir veya uzmanlardan destek alabilirsiniz. Arınma denildiğinde detox başlıca bir arınma yöntemidir ancak bunu zayıflama amacı ile değil sadece vücudunuzu dengeye sokmak için de uygulayabilirsiniz. Zayıflama detox programlarına göre daha hafif belki günlük hayat içinde uygulanabilecek bir detox suyu ya da birkaç günlük programlara dahil olabilirsiniz. Unutmamalısınız ki ruhunuzun da arınmaya ve dengeye ihtiyacı vardır. Kendinize zaman ayırabileceğinizde programa başlamanız hızlı ve sağlıklı bir sonuç verecektir.

 

evde ek iş