info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Diyet Arkadaşı Zayıflamaya Yardımcı Oluyor

Diyet arkadaşı zayıflamaya yardımcı oluyor belkide diyet tek başına uygulandığı zaman sıkıcı ve çekilmez oluyor bu sebeple diyetten vazgeçiliyor. Diyet arkadaşı bulmanız motivasyonunuzu daha artıracaktır. Kilo almak çok kolay fakat vermek daha zordur. Diyetler gözümüzde büyür. Her işte olduğu gibi iki kişi olmak yapılan işin daha başarılı olmasını sağlar. Diyetten aynı böyledir.

Diyet Arkadaşı Zayıflamaya Yardımcı Oluyor

Bu konuda yapılan bir çok araştırma başka bir kişi ile birlikte uygulanan diyetler tek başına yapılan diyetlerden daha başarılı olmaktadır. Diyet arkadaşı seçerken yapmanız gereken ilk şey aynı hedefi taşıyor olmanız olmalıdır. Siz 10 kilo vermek isterken arkadaşınız 40 kilo vermeyi hedefliyorsa benzer hedefiniz yok demektir. Buda motivasyon ve başarı oranını etkiler nihayetinde. Örneğin aynı iş yerinde çalıştığınız sizin gibi kilo problemleri olan bir arkadaşınız size iyi bir diyet arkadaşı olabilir. Zaten günün neredeyse tüm gününü birlikte geçirdiğiniz kişi ile aynı programı uygulamak oldukça kolay olacaktır. Bu arkadaş onun yaşadığı deneyimlerden faydalanmak demek oluyor buda kilo vermede çok önemli onun yaptığı extra bir şey size ilham olabilir. Düşünün mesela akşam eve gittiğinizde yemekten sonra hiç bir şey yemediğini suyunu içip uykuya hazırlandığını anlatan bir mesaj size de ilham olacaktır. Sabah birlikte olmasanız dahi kahvaltı resimlerinizi çekip birbirinize göndererek güne yalnız olmadığınızı bilerek başlamak gayet güzel bir fikir olsa gerek.

İyi Bir Diyet Arkadaşı Seçimi

İyi bir  arkadaşı arıyorum diyor ve en yakın arkadaşınızı diyet arkadaşı olarak seçiyorsanız başarısızlığa hazır olun. Yapılan araştırmalar sonucu en yakın arkadaşını ile birlikte diyet yapan insanların başarı oranları oldukça düşüktür. Hatta en yakın iki arkadaşın kilo alması en muhtemel sonuçtur. Diyet arkadaşı seçerken birbirinize en yakın hedefi taşıyor olmanız, sizi küçümseyecek hiç bir tavrın içine girmemesi, uzman değilse size kendi aklınca telkinler vermemesi gereken kişilerden seçmeniz gerekmektedir. Diyet partneri yöntemi dünyada hızla yaygınlaşan bunun için özel şirketler kurulan bir alan olmaya başlamıştır. Yaşam koçlarını da tercih edebilirsiniz. Belkide zayıflamak için gittiğiniz diyetisyen size arkadaş bulma gerekliliğini ortadan kaldıracak size bir yaşam koçu, arkadaş gibi davranacak başka bir arkadaşa ihtiyacınız olmayacaktır.

Diyet Arkadaşımla Neler Yapabilirim?

Özellikle son yıllarda diyet partneri konusunda formlardan yardım alabilirsiniz. Bu şekilde size uygun bir arkadaş bulmanın bir sürü avantajları ile karşılaşmış olacaksınız. Diyet arkadaşınız ile birlikte egzersiz yapabilir, deneyimlerinizi paylaşabilir ve dertleşebilirsiniz. Ayrıca bu süreçte birbirinize destek olarak yılmadan diyetinize devam edebilirsiniz. Yukarıda belirttiğimiz özelliklerde diyet arkadaşı size yardımcı olacaktır. Aksi takdirde bu yöntem ters tepebilir de. Bu konuda yeterli araştırmaları yaparak diyet partneri seçmelisiniz. Belli edilmese de içten içe bir rekabet söz konusu olacağından hırslanarak sağlıklı bir şekilde vazgeçmeden fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Örneğin iş yerinizde bir arkadaşınızı diyet partneri seçerek Form Beslenme ailesinin hazırladığı adrese teslim diyet yemekleri paketlerini alarak birlikte zayıflamanın tadını çıkarabilirsiniz.

evde ek iş