info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Diyet İçin Gerçekleştirilmesi Basit Öneriler

Diyet İçin Gerçekleştirilmesi Basit Öneriler

Kilo vermek istiyorsunuz fakat maddi şartlarınız el vermiyorsa, son derece ekonomik olan diyet ve beslenme önerilerimizle kilo verebilecek, aynı zamanda paradan tasarruf edebileceksiniz. Hepsi ayrı ayrı denenmiş olan etkili zayıflayabilme tavsiyelerimizi dinleyin ve uygulayın.

Zayıflamak için yapılacak diyet listelerinde bolca yer alan badem, ceviz, antep fıstığı gibi protein bakımından zengin olan kuruyemişler önerilmektedir. Fakat kilogram ücretlerinin yüksek olması nedeniyle her bütçeye uygun olmayabilir. Bu nedenle ara öğünlerde 1 çorba kaşığı kabak çekirdeği yemek, ihtiyaç duyduğunuz faydalı yağ ve proteini karşılayarak diğerlerine göre daha fazla ekonomik olabilecek bu yolla zayıflayabilirsiniz. Fakat her kuruyemişte olduğu üzere kabak çekirdeklerinin de tüketim konusunda aşırıya kaçılmamaları gerekmektedir. Az tükettiğiniz için bir paket kabak çekirdeği uzun süre işinizi görmeye yardımcı olacak ve az para harcamanızı sağlayacaktır.

Türk kahvesi, her bakımdan harika ve mucizevi bir içecektir. Dinç olmanızı sağlar ve metabolizmanızı hızlandırır. Tatlı yeme istediğinizi kontrol altına alır. Kilo fiyatı diğer kahvelere oranla çok daha fazla uygundur ve Türk kahvesi dünyadaki en sağlıklı kahve çeşidinden bir tanesidir. İçinde renklendirici herhangi bir madde bulunmaz. 10 lira vererek bir paket hazır kahve almaktansa, 5 liraya Türk kahvesi alarak daha ekonomik ve sağlıklı olarak zayıflayabilirsiniz.

Yumurta yaklaşık olarak 30 kuruş vereceğiniz ve zayıflamanızda etkili olacak harika bir besin kaynağıdır. Protein seviyesi yüksek ve kalori miktarı son derece düşüktür. Sabahları haşlanmış bir yumurta yemeniz, ekonomik zayıflamanın en önemli yöntemidir. Yumurta, tokluk hissi vereceğinden ötürü diğer öğünlerinizde daha az yersiniz. Bu sayede zayıflayabilir ve daha az para harcamış olursunuz. Yumurtanızın üstüne kimyon ve karabiber serperek yağ yakıcı özelliğini hızlandırırsınız.

Besin değeri bakımından yüksek olan ve kalori değeri düşük olan en cüzi fiyatlı peynirlerin başında lor peyniri gelir. Kahvaltınızda ya da istediğiniz bir öğünde lor peyniri tüketerek protein, kalsiyum ihtiyacınızı ucuz ve sağlıklı bir şekilde karşılamanıza yardım eder. Yarım kilo lor peyniri yaklaşık 5 liradır ve günde 3 yemek kaşığı yemeniz de sakınca yoktur.

evde ek iş