info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Diyet ile Bölgesel Zayıflama Mümkün mü?

Diyet ile bölgesel zayıflamanın mucize olduğunu düşünenler için aslında mucize değil kolay bir yöntem ve sağlıklı program la kısa sürede kilolarınıza veda edebilirsiniz. Türk kadınlarının en çok şikayet ettikleri kilo armut tipidir. Kalça , basen, göbek üçlüsünün yarattığı görüntü zaman zaman depresyona girmeye bile neden olmaktadır.

Özellikle çalışan bayanların kalça basen göbek bölgesinde aldıkları kilolar masa başında hareketsiz olarak çalışmalarından kaynaklanır. Öğlen öğününde alının kalorisi yüksek yağlı yiyecekler hareketsiz kalındığı takdirde kilo ya çevrilip yağa dönüşmektedir. Bunun için bölgesel zayıflama adı altında ağır işlemler ve program la ile zayıflamaya çalışmak yorucu olduğu kadar ekonomik yönden de ağır dır. Sadece diyet yaparak bölgesel zayıflama mucize değildir.

Gıdalardan aldığınız kalorinin yaktığınız kaloriden düşük olmasına düzenli egzersiz ve su tüketimi ile diyet ile bölgesel zayıflama mümkündür. Hayalinizdeki kilonuza ulaşana kadar bedeninizin enerji için yeterli  yağı bulamayınca fazla olan bölgenize yönlenecektir. Bu şekilde kontrollü bir şekilde yağ yakma olayı başlayarak kilo vermeniz mümkün. Fakat bu diyeti uygularken devamlılık önemlidir. Bu süreç içerisindeki irade kontrolü ve düzenliliği zordur. Uygulanan diyetin bir artısı da psikolojik olarak sabır öz güven irade duygularınızı kontrol ederek rahat bir yaşama şeklinin gelişmesidir. Unutulmamalıdır ki takıntı , sabırsızlık buna bağlı olan stres günümüz bir çok rahatsızlıklarına etki ettiği gibi kilo almada en önemli unsurlardan biridir. Stresli saatlerden kurtulmak için yenilen atıştırmalıklar , alkol , ağır yağlar içeren cips türündeki market ürünleri fazla kalori geri dönüşünde ise yağ ve kilo olarak vücudumuza giriş yapmaktadır. Kilo almanın en önemli sebeplerinden biride yemeklerimizi kendimizin hazırlayacak vaktimizin olmayışıdır. Bu konu düşünülmüş ve ortaya günlük 6 öğününüzü hazırlayan günlük diyet yemekleri adrese teslim projesi gerçekleşmiştir.

Gelişen teknoloji, ilerleyen zaman , vaktin nakit olduğu bir çağda adresinize kadar gelen bir hizmetle kilo vermek için sıralanan tüm bahaneler ortadan kalkmış olacaktır.

Diyet ile bölgesel kilo verilirken dikkat edilmesi gereken noktalar ;

Ruhsal Dengenin Hazırlanması

Zayıf bir bedene sahip olmak için yapılması gereken en önemli şey belkide zihnimizi buna hazırlamaktır. Tüm kaygılardan , soru işaretlerinden , başarısızlık dürtüsünden kurtulup ‘ ben bunu başarabilirim’ diyerek diyete başlamak her gün bedeninizdeki oluşan farklılığı görmenizi böylelikle motivasyonunuzun yükseldiğini görmemizi sağlayacaktır. Diyete başladığınız ilk günlerde aldığınız katı kararlar ve bu kararları kaçamaklarla bozmanızı sağlayacak olan beyniniz sizinle bir savaş haine girmiş olacaktır. Acaba bir şeyler yemelimiyim sorusuna gerçekten açmıyım gibi bir cümle ile cevaplarsanız muhtemelen alacağınız cevap gerçekten aç olmadığınız eskiden gelen bir alışkanlık döngüsünün farkına varmak la anlık krizi atlatmış olursunuz.

Bölgesel Zayıflama için Diyet Programı Seçimi

Maranki diyeti, Dukan diyeti, Karatay diyeti gibi bir çok seçenek listesi vardır. Bu diyetlerin bu kadar popüler olmasının nedeni gerçekten işe yaradığı mıdır yoksa popülerlik mi etkilidir tartışılır. Bilinmesi gereken en önemli şey en doğru olan  tercih bir diyetisyen yardımı ile gerekli testlerden kontrollerden geçerek sizin fizyolojik ve biyolojik durumunuza göre hazırlanan bir programdır.

Kendinizi Sevindirin

Her şey tamam diyete başlanıldı fakat en zor kısmı kararlılık ve sabırdır geri kalan süreç için. Bu süreçte irade güçlüğü çekerek kendiniz ve geçmişteki alışkanlıklarınız ile savaş içinde olabilirsiniz. Bu süreci kararlılık ile yürüttüğünüzde ilerideki dönemler için seçeceğiniz bir öğün için sevdiğiniz besinleri yiyerek kendinizi sevindirin.

Sabırlı Olun

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için sabırsız olmayın. Unutmayın ki yavaş ve dengeli kilo vermek kalıcı bir yöntemdir. Kilo vermek için stresten uzak olunması gerekmektedir. Kendinizi stres yaparak fazla yormayın zaten geçmişteki alışkanlıklarınızdan uzak kalarak zor olan bir dönemi iyice zorlayarak diyeti bozma riskinizi artırmayın. Sakin ve kararlı olun.

Hedeflerinizi Belirleyin 

Her işte olduğu gibi hedefi olmayan bireyler hayatları boyunca yaşamı hep arka sıralarda takip ederler. Diyetler için de önemlidir hedef konusu, kilo verirken yapabileceğinizin fazlasını hedef olarak düşünmeyin haftada 1 ile 1,5 kilo vermek gibi ulaşılması kolay hedefler belirleyin zaten zamanla bu hedef çizelgesi yükselecektir.

Verilen Kilonun Korunması 

Son olarak ta istenilen kiloya geldikten sonra form da kalabilmektir. Zayıfladım bundan sonrası kolay diye düşünmeyin. İlk başladığınız dönem kadar zordur verilen kilonun korunması. Kendinizi bırakacağınız an yapılan tüm emeklerin boşa gitmesidir. Ve ani kilo alıp verme sağlık açısından ciddi rahatsızlara sebep olmaktadır. Yüksek tansiyon , kolesterol gibi hayat boyu mücadele etmenizi gerektirecek hastalıklardan korunmak için diyeti uyguladığınız dönemden daha az dikkat ederek kontrollü olarak hayatınıza tamamen alarak form da kalabilirsiniz.

evde ek iş