info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Diyet İle Göbek Eritmenin İpuçları

Diyet ile göbek eritmenin ipuçlarını paylaşarak yaza daha fit bir görünüm ile girmenizi sağlayacağız. Diyet yaparken kararlı ve sabırlı olursanız daha başarılı kilo verirsiniz. Yapılan ağır egzersizlerle bölgesel zayıflama mümkün değildir.

Diyet İle Göbek Eritmenin İpuçları

Var olan fazla kilolarınızı vermeden bölgesel zayıflama mümkün değildir. Genel kilo vererek yağların en yoğun bölgeniz zaten erimeye başlayacaktır. Göbek bölgenizdeki yağlardan kurtulmanın en etkili yolu diyetisyen kontrolünde sağlıklı kilo vermektir. Ve her ne olursa olsun diyet programını bahanesiz devam ettirmektir. Göbek eritmek için mekik ve aletlerle çalışma yapmak yağlarınızı asla yakmaz sadece kaslarınızı çalıştırır ve kilo verdirmez. zaten en sık yapılan hatadır. Diyet yapmadan kilo vermek hiçbir şekilde mümkün değildir.

Göbek Bölgesi Yağlanmasının Zararları

Bu yağlanma çeşidi sadece ten ve organlar arasındaki bölgelerde oluşmaz zamanla organlarında yağlanmasını sağlayarak , iç organ tahribatına neden olmaktadır. Göbek bölgenizde yağlanma çoksa tip2 diyabet , kalp hastalıkları , uyku apnesi ve kolon kanseri gibi tehlikeli ve kötü hastalıklara yakalanma riskiniz 5 kat daha fazla olmaktadır. fazla kilolar üzerinde yapılan araştırmaların çok ilginç sonuçları olmaktadır . Örneğin göbek bölgesi yağlanması genel vücut indeksinden daha tehlikeli sonuçları ölümle bitecek kadar ciddidir. Bu yüzden göbek yağlanması sorunu dikkate alınması gereken önemli bir sorundur. beden kitle endeksi yaparken bile değerleri normal çıksa da göbek yağlanmanız mevcutsa sağlığınız tehlike alarmları vermeye başlamış demektir. Göbek yağlarınızdan kulaktan dolma bilgiler ile alinize geçen bir sıradan diyet listesi ile zayıflama ya çalışmak organ hasarlarına davetiye çıkarmaktan başka bir şey değildir.

Diyet İle Göbek Eritme Programında Yapılması Gerekenler

İnternet gibi farklı yayın organlarında ‘ bu çayla göbek yağlardan kurtulun ‘ ‘ şok diyet ile göbekler tarih oluyor ‘ başlıkları adında bir çok diyet listesi ve ürünleri pazarlanmaktadır. Göbek yağlarınızdan değil önce cebinizden sonra da canınızdan olursunuz . Kesinlikle onaylanmayacak ürünler ve programlardır bunlar. Evet içtiğiniz çaylar vb ürünler bir miktar kilo verdirecektir fakat emin olun ki bu kilo kaybı değil kas ve su kaybı olacaktır. Kas erimeleri sonucu meydana gelecek rahatsızlar vücutta eksik olan su nedeni ile su tutulmamaları size hayatı yaşanmaz kılacak sağlık problemlerine sürüklemekten başka bir şeye yaramayacaktır. Sağlıklı ve size özel bir liste ile vücut genel indeksi nizdeki yağlanma tamamen ortadan kalkacaktır. Bu tarz yağlanmada diyetisyenlerin hem fikir olduğu nokta ise karbonhidrat tüketiminin azaltılması olmaktadır. karbonhidrat alımınızı 50-1000 mg arasında tutmaya çalışırsanız bedeniniz bir süre sonra kilo vermek için harcayacağı enerjiyi yağlanmanın fazla olduğu göbeğinizden almaya başlayarak kalıcı kilo vermenizi sağlayacaktır.

Karbonhidratları Azaltın

Karbonhidrat takibi yapmak hiç kolay değildir. Pirinç makarna hazır gıdalar gibi besinlerin yanı sıra bir çok meyve ve sebzede de karbonhidrat olduğundan takibi biraz zor olacaktır. En az karbonhidrat içeren besinlerden bazılarını paylaşarak listenizi daha kontrol edilebilir yapabilirsiniz ; marul , ıspanak , karalahana , pazı , maydanoz , fesleğen , kekik , bamya , yeşil biber , brokoli , Brüksel lahanası gibi besinler karbonhidrat bakımından fakirdir.

Protein Ağırlıklı Beslenin

Mutfağımız karbonhidrat bakımından zengin olduğundan hayatımızdan bir çok besini ve yemeği çıkararak doğal protein almamız gerekmektedir. Protein alacağımız bazı besin öğeleri şunlardır ; kırmızı et , fasulye , mercimek , peynir , ceviz , yumurta , yoğurt gibi hayvansal ürünlerin genelini kapsamaktadır.

evde ek iş