info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Diyet Tuzakları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Diyet tuzakları hakkında bilinmesi gerekenleri öğrenerek sağlığınızı koruyabilirsiniz. Fazla kilolardan müzdarip olan kişilerin ilk başvurdukları yöntem olan diyet dikkat edilmediği takdirde büyük bir tehlike arz etmektedir. Kilo vermeye başlandığında tüketilen besinler bu tuzakların en önemli faktörüdür.

Diyet Tuzakları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Diyet listelerinde tükettiğiniz besinler bazen fazla kalori almanıza neden olabilir. Siz ne kadar dikkat ederseniz edin bazı besinler göründüğü kadar masum değildir. Bu besinlerin bilinçsiz tüketimi kilo vermeye değil kilo almaya sebep olabilir. Karbonhidrat tüketimini listeden çıkarmak yerine kaliteli karbonhidrat tüketmek gerekmektedir. Karbonhidrat alımı vücut enerjisi için çok gereklidir. Yeterli enerji alımı kilo vermeyi kolaylaştırmaktadır. özellikle tek tip beslenme tarzında uygulanan diyetler oldukça tehlikeli olabilmektedir. Diyet tuzakları hakkında bilinmesi gerekenler araştırılıp daha sağlıklı kilo verme yöntemleri uygulanmalıdır. örneğin protein diyetleri tek tip beslenme şekline girdiği için çok yaralı olamayabilir. Vücut için gerekli tüm besin ögeleri yeterli miktarda alınıp sağlıklı ve düzenli beslenme düzenine geçilmelidir.

Light Ürünler

Light ürünler sanıldıkları kadar masum değildirler. Light ürün olmaları sınırsız yemek anlamına gelmemelidir. Light olmaları kalorisiz olduklarını göstermez etiketler iyice okunup o şekilde tüketilmelidir. Light diye sınırsız tüketilen besinler aslında kilo almanızı tetiklemektedir.

Salatalara Dikkat

Bazen ana öğün olarak tükettiğiniz salatalarınız çok güzel kilo almanızı sağlayabilir nasıl mı salatalarınızda kullandığınız soslar size zayıflama yerine kat be kat artmış kilo olarak dönebilmektedir.

Tv Karşısında Yemek Keyfi

Bu konuda her zaman dikkat edilmesi gerektiğini zaten belirtmekteyiz. Tv bilgisayar karşısında tüketilen şeylerde kişi neyi ne kadar yediğini bilmediği için fazla yemek tüketmenin yanı sıra hareketsiz olarak besin tüketimi belkide bilmeden kilo almanıza sebep olacaktır.

Bitki Çayları Tüketimi

Diyet yaparken tek bir besinden medet ummak zaten başlı başına en büyük hatalardan biridir.Hiç bir besin veya gıda tek başına kilo verdirmez sağlıklı ve diyetisyen kontrolünde hazırlanmış bir diyete yardımcı olarak günde en fazla 2 fincan tüketilmesi gereken bazı bitkisel çaylar vardır. Diyet yapmadan her türlü besini devamlı tüketerek bitkisel çay içip zayıflamanız mümkün değildir.

Ara Öğünleri Atlamak

Diyet tuzaklarının belkide en çok yapılan hatalarından biridir ara öğün atlamak. Ara öğünler ana öğün sonlarında diğer ana öğünlere geçiş zamanında aradaki süre içinde açlık kontrolünü dengelemede kan şekerinin hızla düşme ve çıkma gibi durumlar için atlanmaması gereken en önemli öğünlerdir. Ara öğün yapılmayan bir diyet programında ana öğünlere fazla yüklenilecek böylelikle kilo verme olayı duracaktır.

Tek Tip Beslenme

Tek tip beslenerek bir süre kilo verebilirsiniz fakat zaman ilerledikçe tek tip beslenmeye bağlı olarak bazı sağlık problemleri ortaya çıkmaktadır.Örneğin protein ağırlıklı bir diyet uzun zamandır ilk sıralarda fakat tüm besinlerden yeterli alımı ve bazı temel bilgileri öğrenerek kilo verme kolaylaşır. Önerilen bu diyetlerin kimler için olduğunu asla bilemezsiniz. Herkesin metabolizması oldukça farklıdır.

Diyet tuzakları hakkında bilinmesi gereken en önemli başlıkları öğrenerek kilo verirken daha hızlı ve sağlıklı verebilirsiniz.  Başkası için yazılmış bir diyeti uyguluyorsanız eğer zamanla bu iç organlarınıza zarar verecektir.

evde ek iş