info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Diyet Tuzaklarına Dikkat Edin! Sağlığınızı Tehlikeye Atmayın!

Diyet tuzaklarına dikkat edin sağlığınızı tehlikeye atmayın ! Sağlık yani bedenimiz en değerli varlığımız sağlığı bozulmuş bir sürü problemler oluşmuş bir bedenle asla mutlu olamazsınız. Sağlığınız yoksa işiniz, ailenizle geçireceğiniz vakitler bile bulamazsınız. Kendinizi ihmal ettiniz ve fazla kilo aldınız evet bu özellikle bayanların en çok dert ettiği olaydır. Biran önce bu fazlalıklardan kurtulmak adına yapacağınız yanlış adımlar sizi kötü durumlara iterek sağlığınızı ciddi anlamda bozar.

Diyet Tuzaklarına Dikkat Edin! Sağlığınızı Tehlikeye Atmayın!

Gün geçmiyor ki yeni bir diyetle karşılaşalım. Her yıl farklı bir diyet popülerlik kazanıyor. Peki bu diyetler gerçekten işe yarıyormu. Örneğin grip oldunuz ve farenjit gibi bir sorun yaşıyorsunuz doktora gittiğinizde size faranjiti tedavi edecek ilaçlar yazıyor değil mi. Peki doktora gitmeden evde kendi bildiğiniz ilaçları içerek iyileşme çabalarınızın vücuda gereksiz ilaç yüklemesinden başka bir işe yaramadığının bilincin deyken kişiye özel olarak hazırlanmış bir diyetin sizde işe yarayacağını düşünmek anlamsız değilmi? Bugün benim yaptığım bir şey bende işe yarayabilir olması sende de aynı etkiyi göstereceği anlamına gelmez. Kilo vermenin en sağlıklı yolu diyetisyen gözetiminde vermektir. Çünkü diyetisyen sizin biyolojik durumunuza bakacak bazı testler ve tetkikler yapacak ihtiyacınız olan değerleri belirleyip ona göre bir yöntem hazırlayacaktır. Diyetisyen yardımı ile kilo vermenin birçok artısı vardır. Her şeyden önce sizin yaşam koçunuz olacak diyet sonrası yaşamınızı da kontrol edecektir. İnsan sağlığının değerli olduğunu bilen bunun için senelerce eğitim alan  zayıflama ve sağlıklı yaşam la ilgili işin ehli olan biriyle kilo vermek daha sağlıklı değilmi? Bunun için İnternet , TV kanalları gibi bir çok iletişim ağlarında 1 haftada 10 kilo başlıklı aldatıcı diyetlere inanıp sağlığımızı neden bozarız. Biraz araştırma yaparak bilinçsiz ve kontrolsüz uygulanan her diyetin kişilerde sağlıklarını nasıl bozduklarını görebiliriz. Para kazanmak için sanal ortamda hit elde etmek için hazırlanan bu programların hiç bir işe yararlıkları yoktur. Şu aralar herkes bir diyetisyen gibi uydurma sağdan soldan duyma bilgilerle akıl karıştırmaktadır. Peki diğer kaynaklarda yazılan diyet listelerinin kime kaç yaşında ve kilodaki bir kişiye göre hazırlandığını biliyor musunuz. Kontrolsüzce yapılan her şeyin iç organlarınıza nasıl bir zararı olduğu da apaçık ortadadır.

Yapılan Diyet Hataları

Yapılan diyet hataları vücut dengemizi bozduğu gibi günlük hayata adapte olacağımız enerjimize de çalmaktadırlar. Bu hataları yapmamak için diyetisyen kontrolünde kilo vermek en sağlıklı programdır.

Ara Öğün Atlamak

Kilo verme ve korumanın en önemli öğünüdür. Ara öğün yapmayanların ana öğünlerde daha fazla yemek tükettikleri görülmektedir. Açlık kan şekerinin düşmesi ile birlikte daha fazla yemek yeme isteği oluşur, bu istek tatlı krizleri ile sonlanabilmektedir. Ara öğünlerle bu kriz ataklarını , açlık durumunu bastırıp daha az yemek yeme sağlanmaktadır.

Bitki Çayları Zayıflatır

Çoğu kişinin yaptığı en büyük yanlış yemeği fazla kaçırdıktan sonra içilen bitki çayının bu kalorileri yok edeceği düşüncesi. Bitki çayları kaliteli bir diyet içerisinde etkilidir ama tek başlarına kilo verdirmezler. Bazı bitki çayları tartıya çıktığınızda kilo verdirmiş olduğunu görebilirsiniz kaybettiğiniz yağ değil vücuttaki sıvı elektrolit miktarının azalması demektir.

Karbonhidratlardan Uzak Durmak

Diyete başladığınızda bazı besin ögelerini tamamen çıkarmak yanlıştır. Karbonhidrat bunlardan biridir ve tamamen kesilmesi yerine en aza indirerek vücudun ihtiyacı olan miktarı almak vücut dengesi açısından çok önemlidir.

Diyettesiniz diye sofraya oturmak size bir işkence olmasın. her ne yiyecekseniz yiyin unutulmaması gereken bir nokta var oda yemek yemek işkence değil bir keyiftir. Yenilen ve içilen her şeyin insana keyif rahatlama ve mutluluk verdiğini unutmadan diyetinizden keyif almaya bakın. Diyet tuzaklarına dikkat edin, sağlığınızı tehlikeye atmayın.

Bilinçsiz Diyetin Zararları

  • Sindirim sistemi bozuklukları
  • Depresyon
  • Zihinsel olaylarda gerileme
  • Cilt sorunları
  • Tansiyon
  • Kas kaybı
  • Su ve elektrolit kaybı
  • Böbrek ve ciğer problemleri  en sık görülen zaralar dandır.

Her bireyin günlük olarak alması gereken besin öge miktarı değişmektedir. Bu miktarları bilmeden bilinçsiz yapılan her diyet kas erimesi , kas kaybına buna bağlı olarak iç organ deformasyonu buna bağlı olarak dayanılmaz acılara neden olacağı unutulmamalıdır. Form Beslenme  Diyetisyen kontrolünde hatta hiç yorulmadan diyet yemekleriniz, adrese teslim şekilde form da kalmanın en güzel yöntemini sizlere sunmaktadır. Diyet tuzaklarına dikkat edin sağlığınızdan olmayın.

evde ek iş