info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Diyet yemeği nasıl yapılır

Sağlıklı bir zayıflama yöntemi uygulayabilmenin birden çok yolu bulunmaktadır. Seçeceğiniz diyetlerin sizin için uygun olduğunu beslenme uzmanları tarafından onaylatmalısınız. Hızlı bir kilo verme yöntemi izlemektense, kalıcı kilo kaybı sağlamanız için diyet yemeği nasıl yapılır öğrenmeniz gerekmektedir. Yemek yemeden kilo vermek yerine yemek istediklerinizi yiyerek ve porsiyonlarınızı küçülterek vücudunuzun metabolizma hızınıza bağlı çok da güzel kilo verebilirsiniz.

YEMEKLERDEN VAZGEÇMEYİN!

Diyet sürecinize başlamadan önce besin intoleransı testi uygulatarak, vücudunuzun olumsuz tepki verdiği ve sindiremediği gıdaları öğrenmeniz diyet listenizin hazırlanmasında mutlak fayda sağlayacaktır. Bu tarz bir test uygulamasını daha önce yapmadığınız için belki de kilo alımınızı tetikleyen gıdaları öğrenmeniz diyetteki kilo verme potansiyelinizi arttıracaktır. Test sonucuna göre diyet yemeği nasıl yapılır bunu öğrenebilirsiniz. Bu durum ile karşı karşıya gelirseniz ruhsal olarak diyete hazırlık sürecinizi de olumlu düşünceler ile geçirmiş olacaksınız. Ancak unutmamalısınız ki sadece bu gıdaların alınmaması kilo vermenizi direk etkilemeyecektir. Diyet programınızı disiplin ile uygulamanız, egzersiz çalışmalarınız ve en önemlisi kilo vermeyi istemeniz gerekmektedir. Yapılan birçok çalışmalar da yemek yemeyi sevdiği için diyetlerinden vazgeçen insanlar bulunmaktadır. Bu nedenle diyeti sizin yemek zevkinize göre tasarlamanız çok önemlidir.

Diyete başladınız ve diyet yemeği nasıl yapılır bilmiyorsanız, öncelikle kendinize internetten de rahatlıkla bulabileceğiniz ya da beslenme uzmanınızdan temin edebileceğiniz bir gıda kalori listesi edinmelisiniz. Diyet yemeği yapmanın en büyük amacı düşük kalorili ve lezzetli bir yemek yaratmaktır. Kalori listesine sahip olduysanız diğer bir aşama da diyet listenizdeki gıdalara bağlı kalmak ve pişirme teknikleri önemlidir. Haşlama ve ızgara tercih edilmesi gereken yöntemlerdir. Hayatınızdan yağ ve tuzu çıkartabileceğinizi düşünüyor olsanız bile az miktarlarda tüketime devam etmeniz daha doğru alacaktır. İyot vücudun ihtiyacı olan bir maddedir. Yağ için ise, sadece damak tadınız için tüketebilir ve siz diyetinize alışkanlık kazanana dek minimum miktarlarda tüketebilirsiniz. Sık ve küçük öğünler ile günü hazırladığınız güzel yemekleri yiyerek geçirdiğinizde aç kaldığınızın farkına varmayacak ve tokluk hissini gün boyu hissedeceğiniz için atıştırma ihtiyacı hissetmeyeceksiniz. Böylelikle de sonucunu tartıda sizlerde görebileceksiniz.

evde ek iş