info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Diyete Hızlı Başlamanın 10 Süper Yolu!

Diyete hızlı başlamanın 10 süper yolu ile hızlı yoldan kilo verebilir, metabolizmanızı hızlandırabilir veya duraklamaya girmiş diyetinizi tekrar canlandırabilirsiniz.  Pek çok insan için kilo vermek, geçici kilo kaybı ve zayıflama dönemi çabaları mutlaka yaşanılan bir durumdur. Bu durum kimi zaman başarısızlıkla sonuçlanmaktadır. Klinik deneyler ile bilimsel olarak ispatlanmış bazı öneriler ile hızlı kilo vermek oldukça kolay.

Diyete Hızlı Başlamanın 10 Süper Yolu!

Diyete hızlı başlamak için önce kendinizde değiştirmeniz gereken bazı durumlar vardır. Beslenme bozuklukları genellikle stres, üzüntü, öfke ve depresyon gibi ruhsal durum değişimleri ile oldukça alakalıdır. Bu durumları atlatırken bir şeyler yemek yerine daha farklı yolları denemeye başlamalısınız. Böyle bir ruh hali içinde ne yenildiğini ve ne kadar yendiğini anlamayız. Buda vücuda yüksek oranda kalori yüklemesi olmaktan başka bir şey değildir. Ruh hali değişkenliği içerisine girdiğiniz zaman açık havada yürüyüş yapın, en yakın arkadaşınızı arayarak dertleşin bunlar size iyi geleceği gibi kiloda aldırmayan durumlardır.  Hızlı kilo vermek haftada 7 kilo vermek değildir. Bu kas ve su kaybı arkasından ciddi sağlık problemleridir. Hızlı kilo vermek sağlıklı ve vücut yapınıza göre ayda kaç kilo vermeniz gerekliliği size bildirilecektir.

astronomik rakamlarla ilgili hayaller kurmayın. Diyetisyeniniz size en uygun zayıflama listesini sunacaktır. Sağlıklı bir diyet listesi yanında uygulayacağınız bazı yöntemler ile diyete hızlı başlayacak sonuna kadar bıkmadan uygulayacaksınız.

  • Kahvaltıda dahil olmak üzere ana öğünlerin hepsinde mutlaka protein tüketin
  • Kısa bir süre için karbonhidratlardan uzak durun. Ekmek ve makarna da dahil kısa süre sonra tekrar vücudunuzun ihtiyacı olacak kadar başlayın
  • İşlenmemiş besin tüketmeye çalışın. Avlanmış, toprakta yada ağaçta yetişmiş besinler olsun
  • Yulaf ezmesi, tatlı patates ve fasulye nişastalı besinlerdir. Günde bir kere özellikle öğlen öğünlerinde tüketmeye çalışın
  • Makul miktarda peynir ve yoğurt tüketin süt tüketimine bir süre ara verin
  • Alkol tüketimini hayatınızdan tamamen çıkarın
  • Ay çiçek ve nebati yağlardan olabildiğince uzak durun
  • Tükettiğiniz yağın türüne dikkat edin miktarından daha önemlidir. Sağlıksız yağ ise çok az tüketmeniz bile kilo almanıza neden olacaktır.

Zayıf insanların yavaş yemek yediklerini fark etmişsinizdir. Yavaş yiyerek fazla çiğnemek gerekmektedir. Yemek saatlerine en az 20 dk zaman ayırmak yemeklerin mideye inmeden ağız içinde sindirilmesine yardımcı olarak şişkinlik ve ani şeker yükselmesi olayı ortadan kalkmaktadır.

evde ek iş