info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Diyete Yeni Başlayanlar İçin Altın Öneriler

Diyete yeni başlayanlar için altın öneriler ile diyet sürecinde oldukça rahat ve zorlanmadan geçireceksiniz. Zayıf, fit ve sıkı bir vücut her kanının isteğidir. Fazla iştah açıklığı buna bağlı olarak çok yemek, yoğun tatlı tüketimi, sağlıksız beslenme, düzensiz uyku gibi nedenlerden dolayı kilo alırız. İleri yaşlarda ağır çalışan metabolizma da kilo almamızın nedenleri arasındadır.

Diyete Yeni Başlayanlar İçin Altın Öneriler

Diyete yeni başlayanlar uygulayacakları bazı yöntemler ile kısa sürede kilo verecek diyet yapmanın ne kolay olduğunu anlamış olacaklar. Alınan fazla kilolardan sonra diyete başlamalıyım diye söylenip dururuz. Ve bu her zaman pazartesi günü başlamak için koca bir hafta deli gibi yiyerek geçer. Genellikle gelen her pazartesi günü bahaneler ile diyete başlanmaz ve bu böyle geçip gider. Ta ki fazla kiloların sağlığımızı gerçekten olumsuz olarak etkilediği döneme gelinene kadar. Diyete başlamak için internet başında en kolay diyet listesini aramak, arkadaş dost tavsiyesi ile uygulanmak istenen listeler oldukça yanlış davranışlardır. Size en uygun listeyi diyetisyen hazırlayabilir. İlk başta bunun farkına vararak sağlıklı kilo vermenin yollarını aramak en doğru seçimdir. Diyete yeni başlayanlar için altın öneriler;

 • Güne mutlaka kahvaltı ve kahvaltı içinde yumurta yiyerek başlayın
 • Özellikle sabah ve öğlen öğününde 2 dilim tam tahıllı ekmek tüketin
 • Öğünlerinizde bir kase beş çeşit sebze bulunan salata tüketin
 • Süt ve süt ürünleri tüketirken az yağlı ve yağsız olanları tercih edin
 • Her öğünde yağsız yoğurt tüketin
 • Günde 3 lt su tüketin ve bunun 500 ml’ nin alkali yada maden suyu olmasına dikkat edin
 • Tuz tüketimini en aza indirin mümkünse tamamen bırakın
 • Günde 2 fincan yeşil çay için
 • 2 günden fazla kırmızı et tüketmeyin. Tavuk ve balık tüketimini sıklıkla yapın
 • Dost bakteri olarak bilinen probiyotikleri sofranızdan eksik etmeyin
 • Omega3 balık yağı takviyesini günde bir kez kullanın

Diyete başlamanın ilk ve en önemli altın kuralı diyeti beyninize inandırmak olacaktır. Kilo vermek istiyorsanız öncelikle bunu kendinize inandırmanız gerekmektedir. Diyeti en doğru şekilde yapmanız için öncelikle diyetisyen kontrolünde yapmanız gerekmektedir. Tek başınıza kilo vermek neredeyse imkansızdır. Diyet yaparken yorulduğunuz veya bıktığınızı hissettiğiniz anlarda diyetisyeniniz size yaşam koçu bir arkadaş olarak yaşlanacak kafanızdaki tüm olumsuzlukları atmanızı sağlayacaktır. Diyet yaparken yüksek konsantrasyon oldukça önemlidir.  Bazı kişiler kendi kararları doğrultusunda sadece salata ve yoğurt yiyerek kilo vermeyi amaçlarlar bu oldukça yanlış bir durumdur. Tek tip beslenme ile asla kilo verilmez. Vücudun yağ yakması için gerekli olan tüm enerjiyi bütün besin ögelerini almak gereklidir. Fazla kiloların yaşam süresini kısalttığını unutmayın. Sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşamaya size çok tanıdık gelecek bir örnek vermek istiyorum, TSK yani Türk silahlı kuvvetlerinin göz bebeği olan Mehmetçikler de dikkat çeken bir şey oldu mu? Hangi genç ister çok zayıf ister kilolu olarak askere başlasın terhis sonunda hepsinin ideal bir kilo da olduğunu biliriz. Bunun nedeni askeri düzenin her gün aynı saatlerde beslenme, düzenli ve yeterli uyku, günlük egzersiz askere giden kişilerde düzenli ve sağlıklı bir hayata alışmalarına neden olmaktadır. Bu kadar düzen içinde de vücutları oldukça sağlıklı hale gelmektedir. Hayat boyu düzen yaşamın en gerekli durumlarından biridir.

evde ek iş