info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Diyete Yeni Başlayanlar İçin Öneriler

Diyete yeni başlayanlar için öneriler de bulunarak gözünüzde büyüttüğünüz diyeti korku olmaktan çıkarıcağız. Kışın alınan kiloları verme zamanı geldi diyerek diyete başlamalıyım gibi sözler etrafımızda çok duyuyoruz. Bilmem kaçıncı diyet denemeniz ve sonuç olarak daha fazlasını alarak göbeğinizle baş başa kaldınız yine.  Aşırı yemek yiyerek , tatlı tüketme isteğinizi abartarak , düzensiz uyku ve stres gibi nedenlerden dolayı alınan kiloların verme kısmı gözünüzde büyüyor.Aslında diyet ten ziyade diyete başlama kararı daha önemlidir. Buna hazır olmanız kilo vermenizi kolaylaştıracaktır.

Diyete Yeni Başlayanlar İçin Öneriler

Diyete başlıyoruz peki neye göre yapacağız daha az mı yiyeceğiz , öğünlerimi atlayacağız gibi kararsızlık içinde kaldınız. İlk iş İnternet’e girip hangi ünlü hangi diyeti yaparak kilo vermiş 1 ayda 10 kilo vermiş ler gibi şeyleri görüp bir sevinç yaşadınız. Unutmayın ki o kiloları popüler diyetlerden dolayı vermediler. Önce bir diyetisyene gittiler tüm kontrollerini yaptırdılar ve diyetisyenleri onlar için uygun olan diyet programına başladı. İnternet ten gördükleri diyetleri tek başlarına uygulamadılar . Diyete yeni başlayanlar için bazı öneriler hazırladık.

Diyete Başlamadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli

Bu en önemli kısımdır. İnternet üzerinden , çevrenizdeki kulaktan dolma bilgileri bir kenara bırakın sizin için en uygun olan diyeti yaşınız , kilonuz , yaşam tarzınız , yağ dokunuz gibi kemik ve kan değerlerinize bakarak ancak diyetisyen hazırlayabilir. Hemen bir diyetisyene gidiyorsunuz.

Diyete Adapte Olun

İlk iş olarak beyninize diyet yapacağınızı ve gerçekten sağlıklı bir bedene sahip olacağınızı onaylatın. Diyetisyene gittiğiniz ve size bir takım sorular sordu peki kendinizi ne kadar tanıyorsunuz. Kilo alma nedeninizi biliyor musunuz. Fazla yemek yeme , öğün atlayıp diğer öğünde haddinden fazla yemek tüketme , hazır gıda ve tatlı tüketimi , stres , hareketsiz yaşam önce vücudunuzu dinleyin ve kilo alma sebebinizi öğrenin.

  • Kahvaltı öğünün çok önemli bir öğün olduğunu biliyorsunuz zaten diyetisyeniniz bu konuda size zaten açıklama yapacaktır. Güne başlarken kahvaltı yapmadan önce 1 bardak su mutlaka için. Uyandıktan 1 saat sonra kahvaltınızı yapın ve protein ağırlıklı olmasına dikkat edin. Bu demek değildir ki 4 yumurta koca koca peynirleri yiyin zaten listenizde göreceksiniz günlük protein ihtiyacınızı öğünlere bölünmüş tür.
  • Bir süre karbonhidrat alımınıza dikkat edin. Hamur işleri ve beyaz ekmeği hayatınızdan çıkarın.
  • İşlenmemiş ve taze besinleri tüketmeye çalışın. Market raflarındaki hazır gıdalardan uzak durun ve listenizde bulunan ara öğünleri ihmal etmeyin.
  • Diyettesiniz diye meyve tüketimini abartmayın en fazla 3 porsiyon meyve tüketin.
  • Alkolü unutun. Alkolde boş kalori vardır ve buda hızla kilo almanıza neden olur.
  • Nebati ve işlenmiş yağlardan uzak durun. Ay çiçek ve mısır yağları gibi yağlar nebati işlenmiş yağlardır. Bunun yerine zeytinyağı , omega , ceviz gibi doğal yağları tüketmeye başlayın ve bu yağlarında miktarlarını abartmayın.
  • Hergün mutlaka en az 8 bardak su için ve bunu asla ihmal etmeyin.

Kalıcı bir başarı düşünüyorsanız diyet listenizden ziyade beslenme planınıza uyun ve bunu geçiçi bir şeymiş gibi değil yaşam tarzınıza dönüştürün. Diyet anlayışınızdan sıyrılın ve sağlıklı ve düzenli yeme planı olarak adlandırın ve bunu kendinize inandırın. Eğer ciddi bir kilo sorununuz var ve diyet listenize uyacak bir yaşam yok ise Form Beslenme ailesi sizlere Adrese Teslim Diyet Yemekleri ile yardımcı olacaktır. Bu yemeklerden ilk sipariş verdiğinizde diyetisyen Neslihan Aras ile görüşme yapacak ve en önemli olan adımı yapmış olacaksınız.

evde ek iş