info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Diyeti Bırakmanın Nedenleri Nelerdir?

Diyeti bırakmanın nedenleri zayıflamak için uygulanan listelerin pratikte yapılması zordur. Günlük yaşam koşturmacasına bağlı olarak kısıtlı zamanlar diyet yapmayı zorlaştırır. İlk işiniz zayıflamak için bir diyetisyene gittiğinizde yaşam koşullarınızı anlatarak size uygun en kolay listeyi hazırlamasını istemek olmalıdır.

 Diyeti Bırakmanın Nedenleri Nelerdir?

Diyeti bırakmanın nedenleri içinde en önemlisi belkide geçmişte uygulanmış ve başarısız olunmuş diyetlerdir. Geçmişteki başarısız tecrübelerden dolayı diyeti bırakmak yerine ders çıkarılmalı yeni diyet programında doğru ve sağlam adımlar atarak ilerlemelisiniz. Diyet programı uygulamak gerçekten iyi bir bütçe gerektiriyor. Özellikle çalışan biriyseniz sizin için oldukça zor olacaktır. İş ortamında yemek yeme programı ya yemekhane yada dışarıdaki restoranlar olmakta. Buda diyete bağlı kalamamanın en büyük nedenleri arasındadır. Diyeti bırakma ilk 3 günden sonra olmaktadır. Yaklaşık bir hafta sonra vücut ve beyin diyete alışmış olacaktır. 21. gün sonunda ise artık beslenme alışkanlığı tamamen değişmiş sağlıklı ve düzenli beslenme programı hayatınıza oturmuş olacaktır.

İş yoğunluğu diyeti yarıda bırakmadaki en büyük sebeplerden biridir. Çok çalışıyorum diyet yapmaya ve yemek yemeğe vakit bulamıyorum dediğinizi duyar gibiyim. Emin olun ki diyetisyeniniz sizin çalışma saatlerinize uygun olarak bir beslenme listesi hazırlayacak ve diyet yapmak daha kolay hale gelecektir.

İkinci nedenlerden biri hafta sonları uyuma isteğiniz diyet yapmanızı zorlaştırıyor. Hafta sonları geç uyansanız bile kahvaltı-öğle yemeğini birleştiren harika brunch’lara katılabilirsiniz. Böylelikle diyetinizi bozmanıza gerek kalmaz.

Misafir ağırladığım zaman hazırladığım yiyeceklere dayanamıyorum ve diyeti bırakıyorum diyorsanız da misafir ağırlamanız diyetinize engel değil misafirleriniz için daha sağlıklı şeyler hazırlayarak sizde misafirlerin izde sağlıklı beslenmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Metabolizmam yavaş çalışıyor hızlı kilo veremiyorum diye bir bahaneniz olduğunu da biliyorum. Metabolizmanızın hızlı çalışması sizin elinizde sabahları kahvaltıdan önce 2 bardak ılık su içmek metabolizmanın hızlı çalışmasına yardımcı olacaktır.

Genlerinizin kilo ya yatkın olduğu doğru olabilir fakat fazla kilolu olmak bir kader değildir. Değiştirilebilir sağlıklı bir yaşam için ideal kilonuza inmek gerekmektedir. Diyetlerin aç bıraktığı gibi söylentilere kulak asmayın. Diyet programları size 3 ana 3 ara öğün olmak üzere gün içerisinde beslenme imkanı sunmaktadır. Diyet yapmayan bir kişinin bu kadar öğün yemek yemesi bile mümkün değilken yemek yiyerek kilo vermek kulağa hiç de fena gelmiyor değil mi. Sadece beslenme programınızın değişip tamamen sağlıklı gıdalar olduğunu unutmayın. Diyeti bir zorunluluk halinde getirmekten vazgeçin. Zorunlu ve mecburi olan her şey bir zaman sonra bıkkınlık yarattığı için diyet bir yaşam biçimi gibi düşünülmelidir. Diyet listesi ile gezmeden diyet yemekleri ile zayıflamak ta mümkündür. Form Beslenme Adrese Teslim Diyet Yemekleri ile sizlerin işinizi kolaylaştırarak sağlıklı kilo vermenizi sağlıyor. Size uygun paketlerden birini seçmek bir tık kadar uzağınızda üstelik diyetisyenler ile görüşmede mümkün oluyor.

evde ek iş