info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Diyeti Uygulama Becerisi Nasıl Kazanılır?

Diyeti uygulama becerisi nasıl kazanılır çoğu kişi diyet yapmayı bilmediğinden veya yanlış yöntemler uyguladığından 1 hafta içinde başladıkları diyeti bırakmaktadırlar. Diyeti uygulama beceresi kazanarak sağlıklı bir şekilde kilolarınıza veda edebilirsiniz. Kilolarınızdan kurtulup daha fit görünüşe sahip olmak ve giyemediğiniz kıyafetlerin içerisine girebilmeyi hayal ediyorsunuz pazartesi başladığınız diyeti perşembe günü bırakıyorsunuz. Bu konuda diyetisyenler diyeti uygulama beceresi ile ilgili birkaç ipucu paylaşarak diyet yapmanızı kolaylaştırmaktadırlar.

Diyeti Uygulama Becerisi Nasıl Kazanılır?

Diyet uygulama becerisi nasıl kazanılır bunu öğrenmeden önce zayıflamanın hızlı kilo vermek gibi bir düşünceyi aklınızdan çıkarın kilo vermenin hızlı olanı değil sağlıklı olanı en doğru şeklidir. Çok fazla diyet yapmış ve her defasında başarısız olmuş kişilerin bu konuda daha şanslı olduğunu söyleyebiliriz. Bu kişiler kilo verme konusunda kararlı ama yanlış yöntemler ile başarısız olmuşlardır.

Pazartesi Diyetçileri

Pazartesi diyete başlayıp bir kaç gün sonra yeme atakları ile birlikte diyeti bırakıp akabinde bir kaç gün sonra tekrar başlayan kişilerdir. Bu bir kısır döngü gibi tekrarlayıp durur devamlı. Daha sonraları pişmanlık ve suçluluk hissederler. Öncelikle ne olursa olsun hafta başında başlamayın ilk aklınızdan geçtiği zaman diyet yapmaya başlayın ve etrafınızdaki zayıf insanları düşünerek nasıl nazlı nazlı süzüldüklerini düşünün sizde o kadar zayıf olabilirsiniz. Öncelikle bunu kendinize inandırın.

Şok Diyetler

Aç olan insan her şeyi ölçüsüz şekilde yemeğe meyillidir. Diyeti uygulama becerisi burada ortaya çıkar. Bilinçli bir kişi aç kalmadan kilo vermenin yollarını bilir ve 1 hafta 10 kilo safsatalara inanmaz bu şok diyetlerin sağlığımız açısından oldukça zararlı olduğunu ve bu yöntemler ile asla başarılı olamayacağını bilir.

Sağlıklı Diyet

Sağlıklı diyet bir diyetisyen desteği ile hazırlanmıştır ve asla aç bırakarak kilo verdirmez. Günde altı öğün yemek yiyerek sağlıklı ve dengeli beslenmenizi sağlayarak kilo verdirir. Bunun için diyeti uygulama becerisi kazanmak için sağlıklı bir diyet listesi uygulamak şarttır. Sağlıklı diyetler kişiye özel uygulaması kolay listelerdir.

Uykuya geçmeden en az 2 saat öncesinden yeme içme bırakılmalı yarı boş bir mide ile yatağa girilmelidir. Öğünleriniz çeşitli olmalı ve her besin ögesinden tabağınızda eşit miktarlarda olmalıdır.8 kaşık makarnanın yanına 2 kaşık yoğurt koymak eşitlik değildir. 4 kaşık makarnanın yanına 4 kaşık yoğurt olmalıdır. Diyet yapma becerisi zayıf insanlar gibi düşünüp hareket etmektir.Çevrenizde bu tarz insanlara rastlarsınız istediklerini yedikleri halde kilo almaz ve kilolarını korurlar bu aslında doğal olarak oluşmuştur. Bazı insanlar ise bu becerilerini sonradan öğrenmek zorundadırlar.

evde ek iş