info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Diyetisyen

Diyetisyen bir Üniversitenin Yüksek Öğretim kurumundan Beslenme ve Diyetetik bölümünden 4 yıllık eğitim- öğretim programını tamamlayarak lisans derecesi almış kişidir. Hastaların beslenmelerini düzenleyip, toplu beslenmelerde menü plan ve programları oluşturmak görevleridir.

Diyetisyen Nedir?

Diyetisyen üniversitelerin 4 yıllık beslenme ve diyetetik eğitimini başarı ile tamamlamış sağlık mensubu kişilerdir. Besin, beslenme ve sağlık konularında tek uzmanlık bilgisine sahip kişilerdir. Diyetisyenler sağlıklı veya hasta kişilerin durumlarını göz önünde bulundurarak bu kişilere uygun beslenme planlarını düzenleyerek kısa sürede sağlıklı ve dengeli beslenmeyi yaşam tarzları haline getirmeleri ve hastalıklarında tedavi sürecine yardımcı olarak hayat standartlarını üst seviyelere çıkarmayı hedeflemektedirler. Beslenmenin insan sağlığı üzerindeki etkilerini en iyi bilen kişilerdir.

Diyetisyen Ne İş Yapar?

Diyetisyen fazla kilo sorunu olan kişileri veya hastaları iyileştirmek, ideal kilolarına kavuşmalarını sağlamak ve sağlık standartlarını yükseltmek için kişilerin hem psikolojik hemde sosyal durumlarını göz önüne alarak, hastalık durumlarına özel diyetler oluşturur. Bu sebeple ancak eğitimini tamamlayan kişiler ancak diyetisyen unvanını alabilir.

İyi eğitimli bir diyetisyen size besinlerin biyolojik bağlantıları, besin değerleri gibi bilgileri verirken yaşam alışkanlıkları, beslenme biçimi gibi yanlış olan durumları sizinle paylaşarak düzgün ve doğru bir yol izlemenizi sağlar. Sadece kilo sorunları için değil emziren anne beslenmesi, hasta beslenmesi, çocuk ve gençlik döneminde sağlıklı beslenme gibi durumlarda da sizlere yardımcı olan teknik ve uygulamalı eğitim almış kişilerdir. Sağlıklı ve dengeli beslenme için kişileri yönlendirerek hayatlarına mucize dokunuşlar yapan yaşam koçlarıdır.

Form Beslenme yüksek öğrenimlerini tamamlamış diyetisyenler ile sizlerin sağlıklı ve dengeli beslenme ile yaşam sürenizi uzatmak ve daha kaliteli yaşamanızı sağlamak için hizmet vermekteyiz.

Halıcıoğlu mahallesi Beyoğlu semtinde diyetisyen hizmeti yanında adrese teslim diyet yemekleri ile yaşamlarınıza mucize dokunuşlar yapmak için yüksek kalite ve ileri hijyen kuralları ile hizmet vermekteyiz.

Halıcıoğlu Diyetisyen Hizmeti

Halıcıoğlu Diyetisyen: Halıcıoğlu Piripaşa Mahallesi Keçekülah sok. No:10 Beyoğlu/ İSTANBUL

Beyoğlu Diyetisyen Hizmeti

Beyoğlu Diyetisyen : Halıcıoğlu Piripaşa Mahallesi Keçekülah sok. No:10 Beyoğlu/ İSTANBUL

evde ek iş