info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Diyetisyen Neslihan Aras

GÜVENİLİR BİR DİYETİSYEN HİZMETİ

Kilo vermede en sağlıklı yollardan biri de işinde uzman bir diyetisyenden destek almaktır. Kilo kontrolünü kaybettiyseniz, her an yemek yeme ihtiyacı hissediyorsanız, bilinçsiz ve zahmetli diyetler yapıyor ve bir türlü istediğiniz kilo seviyesine inemiyorsanız, size en yakın bir diyetisyen yardımı ile bu sorunlarınızdan hızlı ve bilinçli bir şekilde kurtulabilirsiniz. Bu sayede ideal kilonuz hakkında doğru bilgileri alabilir, sağlıklı bir beslenme programı yazılabilir ve bu beslenme programını ne şekilde uygulamanız gerektiği hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Birçok kişi sağdan soldan duyduğu diyet listelerini kendilerine uygunluk derecesini ölçmeden uygulamaya çalışmaktadırlar. Uzman bir diyetisyen, hazırlayacağı her diyet listesini kişiye özel hazırlamakta ve bu diyet listesini uygulatmaktadır.

Türkiye’de özellikle son yıllarda, konusunda uzman çok değerli diyetisyenler faaliyet göstermekte ve kilo problemi yaşayan birçok insana da yardımcı olmaktadırlar. Bir diyetisyen sadece aşırı kilolu insanlar için değil, formda kalmak isteyen ve kilosunu ideal kilo seviyesinde korumak isteyenler için de sağlıklı mönüler hazırlamaktadır. Yemek yeme alışkanlığını en güzel şekilde kazandırmayı amaçlayan diyetisyen, birçok insanı bu konuda motive etmektedir. Diyetisyenler kişilerin yaşam tarzlarını incelerler, analiz ederler ve bu doğrular sonucunda kişiye özel bir diyet listesi hazırlarlar. Bunun amacı her kişinin ayrı fiziksel ve psikolojik özelliklere sahip olmasıdır. Yaşa, cinsiyete ve ideal kiloya uygun diyet listeleri yanında egzersiz programları ile birlikte verilmektedir.

Kilo problemi olanlar ya da kilolarını muhafaza etmek isteyen kişiler doğal olarak diyetisyene gidebilirler. Konusunda uzman bir diyetisyen sizlere bu konuda yardımcı olur ve kilo verdikten sonra da kilonuzu koruma yöntemleri hakkında bilgi veri ve sizleri yönlendirir. Besin ihtiyaçlarınızın en iyi şekilde karşılanmasına yardımcı olan diyetisyenler gerek kendi ofislerinde gerekse kurumsal firmaların çatısı altında çalışmalarına devam etmektedirler. Her yaştan insanın diyetisyene ihtiyacı olabilir ve koşullar ne olursa olsun bir kişinin diyetisyenine güvenmesi son derece önemlidir. Bu yüzden işinde uzman ve tecrübeli bir diyetisyen gerektiğinde hastasına ya da danışanına bir psikolog kadar hassas davranmalı ve kişilik özelliklerini iyi analiz edebilmelidir.

Uzman diyetisyen Neslihan ARAS

evde ek iş