info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Diyetisyen Yardımı İle Kilo Vermenin Kolaylıkları

Diyetisyen yardımı ile kilo vermek uzun vadeli ve sağlıklı kilo vermek için gereklidir. İnternet sayfalarında bir çok diyet programı var fakat unutulmamalıdır ki bu listeler kişiye özel olarak hazırlanmaktadır. Sizin kilo vermiş olmanız herkesin aynı şekilde kilo vermesini bekliyor olmak doğru değildir. Diyetisyeniniz sizin biyolojik durumunuza bakarak gerekli görürse bazı tetkikler isteyerek size özel liste hazırlamaktadır. Bu şekilde hızlı ve kontrollü kilo vermek kaçınılmaz gerçektir. 1 ayda 10 kilo vermek adı altında yayınlanan yazıların reklam amaçlı olduğunu unutmamak gerekmektedir. Diyetisyeninizin size bu vaad de  bulunması ise  kaçınılması bir gerçektir. Vücudunuzdaki herhangi bir rahatsızlık için nasıl ki o alanla ilgili bir hekime gidiyorsanız kilo vermek de basite alınacak bir sorun değildir.

Diyet  sabır ve istikrar isteyen bir program olduğundan kulaktan duyma listelerle bu başarıyı ve kararlığı yürütmek neredeyse imkansızdır. Diyetisyen yardımı ile başladığınız bir programda sabır konusunda vazgeçme noktasına dahi gelseniz diyetisyeniniz size psikolojik desteği vererek ilk günkü kararlılığınızı tekrar oluşturacaktır. Bir şeyi satın alırken oluşacak bir sorunda nasıl muhatap aramaktayız kilo vermekte aynı şeydir. İnternet ten aldığınız ve başladığınız bir programda oluşacak problemlerde bir muhatap ınız yoktur. Ve geri dönüşü mümkün olmayan sağlık sorunlarına girebilmek de olası bir durumdur.

Bilinçsiz olarak yapılan diyetlerin hemen hemen hepsi yağ kaybı değil kas kaybına neden olmaktadır. Çünkü neyi nasıl yapacağınız konusunda hiçbir fikriniz yoktur. Bedeninizin fiziksel ve biyolojik durumunu bilmeden başlanılan her program hüsranla sonlanabilir. Size özel hazırlanan listelerde aç kalmadan kilo vermek beden sağlığınızı korurken ruhsal yapınızı da iyileştirmektedir. Diyetisyeniniz size program hazırlarken kilo alma hikayenizi dinleyecek ve aslında siz farkında olmadan ruhsal bir terapi ile ‘ben bu kiloları ‘ veremem ümitsiz liğinden sizi çıkaracaktır. Kilo vermeyle birlikte sağlıklı ve düzenli beslenmeyi hayatınızın bir parçası haline getirmiş olacaksınız.

Böylelikle diyet sonrası formda kalmak artık çok kolay bir hale gelecektir. 3 ana öğün 3 ara öğün ile beslenmek zamanla kulağa hoş gelecek aç kalmadan , açlık hislerinizin , şeker dengenizin düzeldiğini göreceksiniz.

Sağlıklı kilo verme şeker hastalarında kan şekerini % 50 oranında düşürür.

Sağlıklı bir beslenme ile kilo veren kişinin yaşam süresi % 10 oranında uzatır.

Diyet Yaparken Diyetisyen Seçimi Neden Önemli

Kilo vermek istiyorsunuz ve bu konuda kararlısınız o halde size sadece diyetisyen seçmek kalıyor. Beslenme merkezleri olan diyetisyenler le çalışmak hayatınızı kolaylaştıracaktır. Çünkü diyetisyeniniz sizin yaşam koçunuz olacaktır. Bu tarz yerlerin fiyatları yüksek olabilir insan sağlığı gibi önemli bir konuda ekonomik durum aslında çokta önemli değildir. Yaşam koçunuz diyetisyeniniz olmaktan ziyade size bir arkadaş olmaktadır. Akşam saatlerinizde kafanıza takılan bir şeyi çözmek için hastanelerde çalışan diyetisyenlere ulaşmak zor olacaktır. Fakat özel bir merkezde başladığınız zaman ulaşabilirlik daha yüksektir.

Diyetisyenle Görüşmede Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk görüşmede yapılacakların ne olduğunu muhakkak sorun ‘ben karar verdim zayıflamak istiyorum ilk önce ne yapmalıyım ‘ tıbbı bir tetkik yaptırmalımıyım’ tarzında sorular sorun. Eğer hiçbir şeye gerek yok hemen başlayalım cevabını aldıysanız bir kere daha düşünün. Çünkü işini kaliteli yapan hiç bir diyetisyen bir takım tetkikleri yapmadan program oluşturmaz.

Diyetisyen rejim programına başlamadan önce ;

  • Kolesterol testi yapmak,
  • Tiroit hormonu testi,
  • Kan şekeri ölçümü,
  • Vücuttaki yağ ve su oranı testi
  • Ayrıca herhangi bir rahatsızlığınızın olup olmadığını sormak zorundadır.

Diyetisyenle kilo vermek bunun için çok önemlidir. Diyetisyen Neslihan Aras kontrollü kilo vermenin yaşam kalitenizi nasıl olumlu etkileyeceği bunun öneminin altını çizmektedir. Çalışıyorum bu programa uyum sağlamak benim için çok zor yada evde sorumluluklarım çok fazla uğraşmak için yeterli zamanım yok diyorsanız Form Beslenme size adrese teslim diyet yemekleri ile rahat bir nefes aldıracaktır.

evde ek iş