info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Diyetle Bölgesel Zayıflama Mümkün Müdür?

Diyetle bölgesel zayıflama mümkün müdür evet diyet ile bölgesel zayıflama mümkündür. Kilo verildiği zaman tek bölgeden verilmez tüm vücut eşit olarak kilo kaybeder.kadınların kalça erkeklerin karın bölgesinden şikayetleri vardır. Kadın ve erkeklerin farklı bölgelerinden şikayetçi olması hormonlarla alakalıdır. Karın ve kalça yağları en inatçı bölgelerdir.

Diyetle Bölgesel Zayıflama Mümkün müdür?

Kilo verirken en çok dert edilen şey bölgesel kiloların nasıl verileceğidir. Bölgesel zayıflama denen şey tüm vücudun kilo vermesidir. Bölgesel zayıflama adı altında satılan bir çok aletin reklam düzeni ve para tuzağından başka bir şey değildir. Kilo vermek için gıdalardan alınan enerjinin yaktığımız enerjiden az olması gerekmektedir. Bunu uzun süre devam ettirebilirsek tüm bölge eşit olarak kilo vermeye başlar. Ve vücut aradaki enerji farkını tamamlamak için lipaz adı verilen bir enzim salgılayarak yağ depolarını kullanmaya başlar. İşte bundan sonra bu enzimi tek bölgeye yönlendirerek ihtiyaç duyulan enerji için o bölgedeki depolar kullanılmaya başlar. Bu şekilde yağın azalmasına bağlı olarak kilo kaybı tüm vücuda yayılır.

Yazın yaklaşması ile birlikte kişilerde kilo verme, bölgesel zayıflama telaşı oluştu. Artık moda haline gelen her yıl farklı diyet modelleri ve ürünleri ile ticari gelire dökülen bu işler diyetisyenleri zorlamaktadır. Diyetisyen beslenme konusunda tecrübeleri ve teknik bilgileri olan sadece o alanda uzmanlık yapmış insan sağlığının ne kadar kıymetli olduğu bilen kişilerdir. İşin ehli olan birine bir işi emanet etmek daha mantıklı iken  neden ne olduğu belli olamayan şeylere meyilli oluruz ki. İnsan sağlığının hiç bir para ölçüsü olamaz. Bölgesel zayıflama diye bir şey mümkün değil uydurulmuş bir efsanedir. Asla tüketmemeniz gereken besinleri hayatınızdan çıkarıp diyetisyen kontrolünde sağlıklı bir diyet ile dikkat edeceğiniz bazı hususları uygulayarak tüm vücuda yayılan bir kilo verme mümkündür. Sadece karın yağları yada basenler tek başına erimez. Öncelikle yağlanmanın yoğun olduğu bölgeler de bazı beslenme alışkanlıkları ve bazı besinler ile önlem alınabilir.

Genetik Faktörlerin Bölgesel Kilo Almada Önemi

Belirli bölgelerde fazla yağlanma genetik faktörlere de bağlı olmaktadır. Durum böyle olunca bunun önüne ancak düzenli ve sağlıklı beslenme yöntemi ile geçilebilir. Ergenlik dönemini kilolu olarak bitiren bir gencin yağ depoları yerini hazırlamış ve belirlenmiş olur. Buna bağlı olarak ileriki yaşlardan kilo alması pek muhtemeldir. Bunun için ergenlik dönemi beslenme sağlıklı olursa genetik faktörlerinde önüne geçilerek bölgesel olarak alınan kilolar engellenmiş olur.

Kısaca Çok kü çük yaşlarda sağlıklı ve düzenli beslenerek kilo alma olayı ile karşılaşılmaz ve sağlıklı uzun bir yaşam geçirilir. Özellikle küçük yaşlarda çocuğa daha hareketli bir yaşam olanağı sağlanmalı ve yağ hücresi artmasına engel olmalıyız.  Her istediklerini önlerine sunarak teknoloji bağımlısı çocuk yetiştirerek onlara kötülük yapmaktayız. Teknoloji ile iç içe olan bir çocuk hareketsiz yaşamın başlangıcına geçilmiş olunmaktadır.

evde ek iş