info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Diyette Elmanın Faydaları

Diyette elmanın faydaları ; zayıflamak ve incecik olmak bir çoğunun hayali incecik olma uğruna araştırmalar yapar kafamıza yatan en mantıklı diyeti ölümüne uygulamaya başlarız.Hiç bir şey yememenin yanında yavaş yavaş sağlığımızdan oluruz ve zayıflıyoruz diye seviniriz. İşinin ehli diyetisyenler her fırsatta sağlıklı ve kontrollü kilo vermenin doktor ve diyetisyen kontrolünde olması gerektiğinini vurgulamaktadırlar. Bunlara rağmen hala çevreden edilen bilgilerle , kime uygulandığı belli olmayan diyet listeleri ile zayıflamaya çalışmak ve sonunda hüsrana uğramak kaçınılmaz olacaktır.

Diyette Elmanın Faydaları

Diyette yapılan en büyük hatalardan biride öğün atlamak oluyor zayıflamak isteyenlerin ara öğünlerde sağlıklı beslenerek kilo verdiklerine şahit olmaktayız. Az az sık yemek 3 ana 3 ara öğün demek olduğunu unutmayın. Her zaman için meyve özellikle elma çok kaliteli bir ara öğün olmanın liste birinciliğini hiçbir besine bırakmamaktadır.

Elmanın Sağlık Açısından Faydaları

Elma sadece zayıflamada değil sağlık açısından da insan vücuduna oldukça yararları vardır. Yeşil renkli olan elmanın cilt güzelliğine olan faydaları saymakla bitmeyecek kadar fazladır.

Yüksek Lif İçeriği

Sindirim sisteminde biriken toksinleri temizlerken metabolizmayı hızlandırıcı etkiye sahiptir. Sindirim sistemi arıtımı ne kadar sağlıklı olursa o kadar fazla mutlu oluruz. Ve elmanın kabukla yenilmesi gerekmektedir.

Mineral İçeriği

Demir , çinko , manganez , potasyum ve bakır gibi minareler açısından oldukça zengindir. Ve bu minerallerin bir çoğu metabolizma hızını yükseltir.

Yağ Oranı

İçerisinde neredeyse hiç yağ bulundurmayan elma diyet yapanların bir numaralı dostudur. Kan damarlarındaki yağları toplayarak kanın kalbe daha sağlıklı ulaşmasını sağlar.

Cilt Kanseri Savaşçısı

Zararlı radikaller ile savaşarak hücreye ulaşmalarını engelleyerek kanser riskini azaltır. İçerdiği yüksek orandaki C vitamini ile cilt kanseri riskini en aza indirir.

  • Tiroidin düzgün çalışmasına yardım ederek romatizmayı önler.
  • Hasarlı hücrelerin yeniden yapılanmasını ve hasar oluşmasını engelleyerek genç kalmayı sağlar . İçerdiği yüksek antioksidan ile sağlıklı bir cilde sahip olmamızı sağlar.
  • Günlük 1 adet elma yemek nörolojik hastalıklara yakalanma seviyesini engelleyerek  Alzheimer hastalığını engellerler.
  • İçerdiği yüksek enerji ile diyet yapan kişilerin enerji eksikliklerini gidermede yardımcıdır.

Elmanın Genel Faydaları

  • Sindirim sisteminin en iyi arkadaşıdır.
  • Böbrek taşlarını düşürmede yardımcı olur.
  • Kolesterol ve tansiyon düşürmede faydalıdır.
  • Nefes darlığına iyi gelir.
  • Yorgunluk ve halsizliği alır.
  • Kalp hastalıklarına karşı koruyucudur.

Elmanın tok tutma özelliği sayesinde doğru ve sağlıklı bir diyetle tüketildiği zaman kilo vermede etkileri çok fazladır. 1 adet elmanın kesilip suda haşlanarak suyun içerisine tarçın , limon , karanfil gibi bir karışımı günde bir bardak tüketmek yağ yakımını kolaylaştıran bir detoks karışımıdır. Ayrıca ara öğünlerde tüketilen elma uzun süreli tokluk sağladığı için diyetlerde çok sık tercih edilir. Ayrıca elma sirkesi olarakta zayıflamaya yardımcı bir seçenek olduğunu hatırlatalım. Ancak unutulmamalıdır ki hiç bir sebze ve meyve tek başlarına kilo vermeyi sağlamazlar ancak ve ancak diyetisyen kontrolünde ne zaman ve nasıl kullanıldıkları programlandığı takdirde iyi bir yardımcı olmaktadırlar.

evde ek iş