info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Diyette Motivasyonu Korumanın Yolları

Diyette Motivasyonu Korumanın Yolları

Diyet yaparken motivasyonunuzu korumak için öncellikle doğru hedeflerde bulunmanız gerekmektedir. Seçeceğiniz bu hedefler başkalarını değil size mutlu ve huzurlu etmelidir. Bir başkasının düğünü için 2-3 ayda 10-15 kilo vermek gibi hedefler doğru değildir.  Bu tür hedefler, uygulamaya başladığınızda o günden sonra sağlıksız ve düzensiz beslenmenize sebep olacaktır. Zayıflamak için ilk şartınız sağlıklı bir zayıflama süreci olmalıdır. Sağlıklı olmak bir yana, özgüveninizin artacağı ve kendinizi iyi hissedeceğinizi de aklınızdan çıkarmamak motivasyonu korumanıza yardımcı olur. Dışarıya dönük uygulayacağınız vaatler gelip geçicidir. Yazdan kışa kadar şu kadar kilo vermem lazım demek yerine hayatımın geri kalanını ideal kilolar ile geçirmek istiyorum diye yola çıkabilirsiniz. Böylece motivasyonunuzu düşürmemiş olursunuz.

Uzun vadeli düşünmeniz sizin yararınıza olacaktır. Yaşanan stresleriniz üzerine bir de kilo vermeyi ekleyecek olursanız motivasyonunuz düşük olur ve kilo veremezsiniz. Bunların yerine bundan sonra kilo sorunu yaşamamayı kafanıza yerleştirmelisiniz. Kendinize kalıcı hedefler belirlemelisiniz. Böylece sabırsızlığının pençesine düşerek, pes etme ihtimaliniz ortadan kalkmış olur. 10-15 kiloyu bir haftada almadığınız gibi 1 haftada da vermezsiniz. Hap tuzaklarına düşmemelisiniz. Sağlıklı adımlar atarak, sağlıksız diyetlere ve ne olduğu belirsiz zayıflama haplarının kullanımına başlamamış olursunuz. Çoğu insanların bu yöne doğru yönelmelerinin sebebi sabırsızlıktır.

Diyet tavsiyelerini uygulamasınız. Bazı tavsiye edilen ürünleri kullanabilirsiniz. Sağlığa zararı olmayan, güvenilir destek ürünleri vardır. Bunların aralarında kan şekerinizi dengeleyen, metabolizma hızınıza destek olan aynı zamanda açlığınız bastıracak olan ürünler de yer almaktadır. Bunlar cesaretinizi arttırmaya, kendinizi mutlu hissetmenize ve aynı zamanda kendinizi daha dirençli hissetmenize yardımcı olacaktır. Tüm bu uygulamaların yanında dengeli beslenmeye de devam etmeniz gereklidir.. Motivasyonu yüksek tutma uğraşları sayesinde kendinizi mutlu hissedecek ve sorunsuz kilo verebileceksiniz. Çoğu kadın kilo vermeye baş koyduğunda, kendini mutsuz hissettiğinde ve motivasyonu düşük olduğunda kilo vermek yerine kilo alır. Bu yüzden öncelikle kendinizi mutlu hissetmeniz ve motivasyonunuzu yüksek tutmanız gerekmektedir. Bunlar başarılı bir diyet sürecinin vazgeçilmez unsurlarıdır. Bu şekilde motivasyon seviyenizi yüksek tutarak başarılı bir sonuç elde etmeniz mümkündür.

evde ek iş