info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Domates çorbası diyeti

Domates Çorbası Diyeti

Domatesi çok seven, domatessiz yapamayan biriyseniz size çok sevineceğiniz bir haberimiz var. Domates çorbası diyeti ile artık 1 haftada 10 kilo vereceksiniz.

Çorba İçin Malzemeler

– 6 büyük domates
– 2 kırmızı biber
– 2 tane havuç
– 3 tane orta boy soğan
– 1 tane küçük lahana
– 1 tane küçük kereviz
Nasıl yapılacak?

Malzemeleri küçük küçük doğrayın. Geniş bir tencereye tüm malzemeleri atın, üzerini örtünceye kadar su ilave edin. Sebzeler yumuşak hal alıncaya kadar kaynatın. Bu işlem için düdüklü tencereyi kullanacak olursanız çorbanız daha çabuk olur. Sebzeler yumuşadığı anda ocaktan alın, blenderden geçirin, isterseniz çorbaya tuz ve karabiber ilavesi yapın.

Domates çorbası diyetinde uyulması gereken kurallar:

* Domates çorbası diyeti 7 günlüktür. Devam etmek isterseniz, en az 2 gün ara verin diyetinize öyle devam edin.

*Diyet süresiz olarak yapılamaz.

*Günde 2 LT su içmelisiniz.
* Acıktıkça domates çorbası için.

  1. Gün meyve günüdür. Muz haricinde tüm meyveler serbest. Ancak diğer meyvelere nazaran daha düşük kalori içermesiyle, kavun ve karpuz için en uygun meyve olarak karşımıza çıkar. 1. Gün sadece meyve ve çorba günüdür, meyve yiyin, acıktıkça çorbanızı için, doyduğunuzu hissedene kadar bu şekilde devam edin.
  2. Gün sebze günüdür. Patates hariç istediğiniz sebzeyi yiyebilirsiniz. Günün geri kalanında sadece sebze yemek ve domates çorbası içmek serbest.
  3. Gün sebze ve meyve günüdür. Bugün doyana kadar domates çorbasından için, ayrıca 2-3 meyve ve patates dahil haşlanmış sebze tüketin.

4.Gün de muz ve yağsız süt diyet listesine eklenmelidir. Gün boyunca 3 tane muz yiyin, doyana kadar yağsız süt ve domates çorbasından için. Muz ve sütlü tatlı; karbonhidrat, protein, potasyum ile kalsiyum içerdiği için tatlı ihtiyacını giderecektir.

5.Gün öğle de veya akşam yemeği menüsünde 100 gram ızgara balık yiyin. Gün boyu doyana kadar
domates çorbasını için.

  1. Gün
    Gün boyu toplam 200 gram dana veya tavuk eti yemek serbest. Doyana kadar domates çorbası içilecek.

7.Gün
Haşlanmış esmer pirinç, diyete eklenmelidir. Şekersiz meyve suları ve sebzelere de bugün izin var. Bugün de doyana kadar domates çorbası…

evde ek iş