info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Domates Suyu Zayıflatır mı?

Domates suyu zayıflatır mı sorusuna ilk başta vereceğimiz cevap diyet yapmadan hiç bir ürün ve besin tek başına zayıflatmaz. fakat uygulanan bir diyet listesine eklenerek kilo verme sürecini hızlandırabilir.

Domates Suyu Zayıflatır mı?

Domates suyu doğru uygulandığı takdirde özellikle bölgesel zayıflama ya oldukça yardımcı olacaktır. Vücutta yüksek toksinli yağlardan kısa sürede kurtulabilirsiniz. Ayrıca domatesin içinden bulunan likopen sayesinde cilt sıkılaştırma işlemi yapılmaktadır. Uygulanan diyet listelerine ek olarak uygulanan bu organik kürler zayıflamaya oldukça etkilidir. Vitamin ve mineral bakımından oldukça yüksek olan bu sebzede göz ve cilt sağlığı başta olmak üzere kan şekerinin dengelenmesinde, böbrek ve safra kesesi taş dürülmesinde eklem ağrıları ve tansiyon gibi hastalıklarda güçlü etkilere sahiptir. Bir bardak domates suyu elde etmek için 3 yada 4 adet domates kullanılır. İçerisine zeytinyağı ve limon da eklemek hızını yükseltecektir. farklı bir hazırlama metodu da şudur;

2 adet domatesin suyunu çıkarıp, içine bir limonun suyu 1 tatlı kaşığı sirke bir miktar karabiber ekleyerek dolapta soğutarak içebilirsiniz. Domates ve karabiberin tat uyumu oldukça iyidir. Her gün öğlen yemeğinden önce bir bardak domates suyu için istediğiniz tarzda hazırlayabilirsiniz. özellikle eklenecek limon suyu etkisini iki katına çıkaracaktır. Bir ay uygulamadan sonra 10 gün ara verilemesi gereklidir. Bu suyu uyguladığınız süre içinde ketçap, salça, sos türü şeyleri çok fazla kullanmayınız. özellikle bu suyun mevsiminde doğal olarak yetişmiş domatesten olmasına dikkat edin .

Domates Suyunun Faydaları

  • Diyet dönemleri için oldukça iyi bir yardımcıdır
  • Kalp, karaciğer ve böbrek rahatsızlıklarında faydalıdır
  • Kanserden koruyucudur
  • Safra ve böbrek taşlarının dökülmesinde yardımcıdır
  • Vitamin ve mineralden zengindir
  • Mide bağırsakların düzenli çalışması içim faydalıdır
  • Yağ yakıcı etkisi mevcuttur

Diyet ile birlikte domates suyu tüketilirken egzersiz yapmakta önemli noktalardan biridir. Egzersiz ve yürüyüş ile birlikte karın bölgeniz hareketlenecek bağırsaklarınız çalışmaya başlayacaktır. Domatesin içeriğinde bulunan asidik etkisi ile yağ yakımı hızlanacaktır. Yapılan araştırmalar günde 2 bardak domates suyu içilmesinin menopoz belirtilerini azalttığı bilinmektedir. Domates kürünün bir nevi detoks olduğunu unutmayın ve bunu içmeden önce diyetisyeninize mutlaka danışın. Her gün öğle yemeğinden önce bir su bardağı taze sıkılmış domates suyunun içine 1 yemek kaşığı limon ve bir tatlı kaşığı zeytinyağı ekleyerek yağda çözünen vitaminlerden daha fazla yararlanılmalıdır. Diyet uygularken tüketeceğiniz bir bardak domates suyu ile ileri düzeyde faydalanabilecek siniz.

evde ek iş