info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Düz Bir Karına Sahip Olmak Hayal Değil

Düz bir karına sahip olmak hayal değil; Diyetisyenler karın ve bel bölgesindeki yağlanmanın en zararlı kilo olduğunu söylerler. Çünkü diyet yaparken en zor kilo verilen bölgedir bu yüzden bir çok kadın karın bölgesindeki fazlalıklardan daha fazla şikayetçidir.

Düz Bir Karına Sahip Olmak Hayal Değil !

Yaşam tarzımızın sabit ve hareketsiz oluşu bunun üzerine birde kötü beslenme alışkanlıkları eklenince vücudun yağ deposu  olarak gördüğü bölüm olan karın kısmında fazla yağlanma meydana gelmektedir. Beslenme alışkanlığı ve hareketsiz yaşam karın bölgesi yağlanmasının en büyük nedenidir. Diyetisyenler kilo vermenin en büyük formülü olarak alınan kalori ile harcanan kalorinin dengeli olmasından geçtiğini belirtirler. Bu sebeple kalori hesaplama ve gün içerisindeki tüketilen tüm besinlerin toplam kalori hesaplamasına dikkat etmemiz gerekmektedir. Çalışan bayanların en büyük sorunu hareketsiz kaldıkları için diyet yapamamalarıdır. Fazla kilolarınızdan kısa sürede özel listelere harcayacak zamanınız yoksa Form Beslenme ailesi sizler için adrese teslim diyet yemekleri ile hayatınızı ve diyetinizi kolaylaştırmaktadır.  Vücuda girecek olan kalori ihtiyacınızı karşılayacak sınırlı hareket etseniz dahi sağlıklı beslendiğiniz için hızla kilo vereceksiniz.

Sabah kahvaltı öncesi yapacağınız yürüyüş egzersiz i yapmak beden enerji olamadığı için yağ depolarından yararlanarak metabolizmayı hızlandırıyor. Yürüyüş sonrası yapacağınız kahvaltıda kırımızı meyve tüketmek flavonoid adındaki maddenin yağ depolanmasını engellediği için kahvaltı yaparken yağ depolanmasının önüne geçmiş olacaksınız. Saf proteinlerden sabah kahvaltıda almak ta ayrı bir önem taşıyor. Kahvaltıda alınan proteinler vücutta enerji olarak depolanıyor ve güne daha zinde başlamınızı sağlıyor.

Güne başlarken içeceğiniz suyun içerisine limon portakal veya greyfurt metabolizmayı hızlandırdığı gibi C vitamini yönünden bağışıklık sisteminizi de güçlendirecektir. Turunçgillerin karaciğer için antioksidan etki yarattığını unutmadan günde 8 veya daha fazla bardak su içmeniz karın yağlarınızdan kurtulmak için yapılacak en sağlıklı yöntemdir.

Metabolizmayı hızlandırmak ve yağlarla mücadele etmek için haftada 2 kere balık tüketimine dikkat etmek gerekmektedir. Balık sindirilmesi kolay kalori açısından dengeli ve kalp beyin bağışıklık sistemi için eşsiz bir besindir. Sağlığımız için gerekli olan omega3 enzimini vücut üretmez ve dışarıdan alınması gereklidir. Balık ceviz gibi besinler omega3 bakımından zengindir. Özellikle somon balığı tüketmek yağ yakımında önemli rol oynar. tüketilecek balıkların fırın , ızgara ve haşlama olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Diyet listelerinin baş tacı olan balık ile hazırlayacağınız lezzetli bir tarifi paylaşmak istiyorum.

Fırında Somon

Malzemeler

2 diş sarımsak

4 Dilim Somon

5 dal dereotu

3 yemek kaşığı zeytinyağı

Tuz

Hazırlanışı

Sarımsak ve dereotunu havanda dövüyoruz,tuz ve zeytin yağını ilave edip folya ya yerleştirdiğimiz somonların iki tarafına bol olarak sürüyoruz. Önceden ısıtılmış 200 c fırında 30 dakika pişirerek servis yapıyoruz.

Düz bir karına sahip olmak için diyetisyenin önerilerini kulak ardı etmeden uygulamak sonuca daha hızlı gitmemizi sağlar. Ağır karın egzersizleri yapmadan da diyet ve bazı önemli unsurlara dikkat ederek düz bir karına sahip olmak hayal değil diyebiliriz.

Hayallerinizi Süsleyen Düz Bir Karına Sahip Olmak Hayal Değil !

  • Meyve ve sebze tüketimi ; özellikle yenilecek olan turunçgiller yağ yakımını hızlandırdığı için turuncu ve kırmızı meyve tüketmek antioksidan bakımından da zengin oldukları için önemlidir.
  • Selenyum alarak antioksidan ağırlıklı beslenerek yağ yakımınızı hızlandırın.
  • Protein bakımından zengin besinler tüketmek enerji alarak yağ yakımında hızlı etkilere sebep olmaktadır. Özellikle kahvaltılarda protein ağırlıklı beslenmek gerekmektedir.
  • Zeytinyağı balık yağı ceviz yağı gibi doymamış yağlarla beslenmek kilo alımının önüne geçerek karın bölgesinde yağlanma durumunu ortadan kaldırır.
  • İşlenmiş ve trans yağlar hazır gıdalardan tamamen uzak durmak gerekmektedir.
evde ek iş