info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Elma Sirkesi Zayıflama Formülü

Elma sirkesi zayıflama formülü son yıllarda popülerlik kazanmış olsa da aslında yüzyıllardır yara tedavisi, saç ve cilt bakımına kadar bir çok konuda güvenle kullanılan üstelik oldukça olumlu sonuçlar alınan bir formül. Mucize olarak adlandırılan elma sirkesi uzmanların dikkatini çekmiş ve bir araştırma yapılmıştır. Bu araştırmalar sonucu yağ yakımında özellikle karın bölgesi yağlarında oldukça etkili olduğu ortaya çıkmıştır.

Elma Sirkesi Zayıflama Formülü

Elma sirkesi günümüzde modern teknoloji ile donatılmış özel laboratuvarlarda yapılan çalışmalarda elma sirkesinin yüksek tansiyona, antioksidan etkisi ile kötü kolesterolü düşüren kan şekerini düzenleyen etkilere sahiptir. Kan şekeri dalgalanmasını düzenleyerek açlık krizlerinin önüne geçerek hızlı yağ yakımını gerçekleştirmektedir. Zayıflamak için bir diyet uygulamıyorsanız ve egzersiz yapmıyorsanız elma sirkesinden mucize beklemeyin. Çünkü tek başına etkisi olmayan bir uygulamadır. Bu zayıflama ürünlerinin hepsinde geçerlidir. Yemek öncesi veya yemek sırasında tüketilen elma sirkesinin bir sonraki öğüne kadar açlık hissini oldukça azalttığı hatta ortadan kaldırdığı görülmüştür. Yemek yedikten sonra ortaya çıkan kan şekerinin hızla düşmesi  uyku basması arkasından tatlı isteğine neden olmaktadır. Elma sirkesi bu durumu ortadan kaldırmaktadır. Elma sirkesinin kan şekeri üzerinde kanıtlanmış etkileri;

  • Karbonhidrat ağırlıklı bir beslenme sonrasında insilün hassasiyeti %34 artırarak kan şekerinin düşmesine yardımcı olur
  • Yemek sırasında 1 parça ekmek içini sirkeye banarak yemek kan şekerini %30 oranında düşürür
  • Yatmadan önce 2 yemek kaşığı sirke içmek açlık kan şekerini düşürmektedir

Diyet yaparken elma sirkesi kullanımı hakkında net bir şey söylemek mümkün değildir. Yemeklerden önce, sonra yemek esnasında tüketilebilir. Asidik yapısından dolayı suyla seyreltilerek de kullanılabilir. Elma sirkesinin kullanımının en güvenli yolu salatalarda bol miktarda kullanmaktır. En sağlıklı sirkenin organik asit oranının oldukça düşük olduğu hatta ev yapımı olanları olduğunu söylemek doğru olacaktır.

Elma sirkesinin En etkili Kullanım Formülü

1 su bardağı su

1 tatlı kaşığı sirke

1 çay kaşığı organik çiçek balı

Hepsi iyice karıştırılır ve sabahları aç karnına küçük yudumlar ile içilir. Uzun süreli kullanımında bağışıklık sistemi güçlenecek, sizi hastalıklardan koruyacak, yağ yakımını hızlandıracak ve metabolizmanın çalışmasını sağlayacaktır.

Osmanlı Döneminde özellikle misafirlere yemek sonrası ikram edilen şifa olarak adlandırılan sirkeli bir karışım ile yağları hızla yaktığı bilinmektedir. Bu tarifi paylaşarak istediğiniz formülü tüketmek sizin seçiminize kalmış olacaktır.

4 yemek kaşığı sirke

4 yemek kaşığı bal

4 su bardağı su

Tüm malzemeleri karıştırarak cam bir sürahi veya kavanoz içinde her yemekten sonra yarım bardak içerek 1 ay sonra oluşan farkı kendiniz göreceksiniz. Yada sabahları tüketmek sizin açınızdan oldukça faydalı olacaktır. Diyet programı uygulayanlar için oldukça iyi bir formüldür.

evde ek iş