info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

En Hızlı Kilo Verme Yöntemleri

En hızlı kilo verme yöntemlerini öğrenerek sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Diyet yaptığınız halde kilo veremiyorsanız bu konuyu diyetisyeninize danışarak farklı çözümler üretebilirsiniz.  Biyolojik bir sıkıntıdan kaynaklı bir problem ise hekiminize danışarak diyet listenizi değiştirebilirsiniz. Dengeli ve besin değeri yüksek gıdalardan oluşan bir liste ile günlük alınması gereken besin ögeleri ve kalorinin hesaplanması ve bu süreçte kişinin ideal kilosuna getirilmesi esas alınmaktadır.

En Hızlı Kilo Verme Yöntemleri

En hızlı kilo verme yöntemi adı altında bir çok kaynaktan bilgi edinebilirsiniz fakat burada esas olan bu yöntemleri diyetisyeninize danışarak sizin için uygun olup olmadığını öğrenmektir. Diyet gibi ciddi programlar kişiye özel hazırlandıkları için bu yöntemler sizin metabolizmanızı bozarak size zarar verebilirler. Doğru beslenme ve sağlıklı kilo verme birbirine yakın kavramlardır. Doğru beslenen bir kişinin fazla kilolu olma durumu neredeyse sıfırdır. Sağlıklı ve dengeli beslenen bireyler hem daha uzun yaşam hemde fit bir görüntüye sahip olurlar. Pek çoğumuz ideal kilomuzda değil bu sadece ülkemizde değil tüm dünyada aynı. Amerika gibi düzenli beslenme alışkanlığı olmayan ülkelerde obezite büyük bir sorun haline gelmiştir.  Dünya Sağlık Örgütü’nün yaptığı belirlemelere göre 5 yaş altındaki 40 milyon çocuk fazla kilolu yada obezite ile mücadele veriyor. İşte tam bu noktada sağlıklı beslenme büyük önem taşıyor. Fazla kilolar büyük hastalıklara davetiye çıkararak sadece dış görünüşümüzü değil iç organlarımızı da hastalıklara sürüklüyor. Hızlı kilo verme yöntemleri adı altında sizin sağlığınızı tehlikeye atacak hiçbir listeyi kontrolsüz uygulamayın.

Tip 2 Diyabet

Tip 2 diyabet şeker hastalığının en yaygın görüldüğü tipidir. Fazla kilolarla olan ilişkisi tam olarak bilinmese de tip2 diyabet hastalarının %90 fazla kiloludur.

Yüksek Tansiyon

Kilo artıkça vücuttaki kan her noktaya ulaşmakta zorlanır. Bunu halledebilmek için kan basıncı artar ve nihayetinde yüksek tansiyon dediğimiz hastalık meydana gelir.

Kanser

Fazla kilolu olmak kanser hücrelerinin yayılmasına neden olduğu bilinmektedir. Kötü beslenme alışkanlığı ve hareketsiz bir yaşam kansere karşı savunmasız bir hale getirerek yakalanma riskini artırıyor.

Uyku Bozukluğu

Fazla kilolara bağlı olarak gece uykusunda düzensizlik görülmesi bilinen en büyük zararıdır. Kilolu insanların uyumakta ve nefes almakta zorluk yaşadıkları bilinen bir gerçektir.

Sağlıklı ve dengeli bir diyet vücut için gerekli olan besin ögelerinin alınmasını sağlar. Diyetisyeniniz sizin yaşam şeklinize, boy, kilo gibi faktörleriniz göz önünde bulundurulup uygun yöntemler hazırlanır. 1 ayda 10 kg, 5 günde 8 kilo başlığı adı altındaki tüm listeler şok diyet dediğimiz insan sağlığını olumsuz etkilen gruplara dahil olmaktadır.

  • Uygulanması en kolay diyet listesini diyetisyeninizden isteyin ve bu listeyle başlayın.
  • 7 gün, 3 gün diyeti gibi saçmalara inanmayın.
  • Su içme oranını ideal haline getirin , su tüketemiyor sanız içeceğiniz suyu  farklı besinler ile tatlandırın.
  • Hareketli bir yaşamı alışkanlık haline getirin.
  • Akşam yemeği ve uyku saati aralığına dikkat edin ve 3.5 saat olmasına özen gösterin.
  • Günde iki fincanı geçmemek şartı ile antioksidan içeren bitki çaylarını içebilirsiniz.
  • Yemeklerinizi yavaş yiyerek doyma hissini artırın.
  • Tuz tüketimini hayatınızdan çıkarın.
  • Ara öğünler asla atlamayın.
  • Diyetisyen kontrolünde hazırlanmış bir liste ile bu önerilere dikkat ederseniz kilo vermedeki başarınız %100 lere çıkacaktır.
evde ek iş