info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

En iyi diyetisyen

18Diyetisyen aracılığı ile zayıflamanın kendi kendine zayıflamaktan daha etkili olduğu bir gerçektir. Bir diyetisyen her şeyden önce sizlere, gerekli görüşmelerden sonra,  neleri yemeniz ve nelerden uzak durmanız gerektiğini söyler. En iyi diyetisyen sizlerle empati kurarak şişmanlama sorununuza dair her türlü ayrıntıyı araştıran ve buna göre bir beslenme programı veren kişidir. Burada empati kurmanın önemi ise, diyetisyene başvuran kişiye sadece müşteri gözü ile bakılmaması ve şişmanlığın altında yatan nedenlerin, kişiyi nasıl etkilediğinin üzerinde durulmasıdır. Sosyal hayatınızda mutsuzsanız, kendinizi yemeye veriyorsanız ve sosyal ilişkileriniz zedelenmeye başladıysa, iyi bir diyetisyen, sizlerle adeta bir psikolog gibi iletişim kurar ve sizi motive edici özellikleriniz üzerinde düşünmenizi sağlar.

PROFESYONEL DİYETİSYEN

Ülkemizde işini iyi yapan pek çok uzman diyetisyen mevcuttur. Kimileri bağımsız kimileri de bir firmaya bağlı olarak çalışan diyetisyenler, her yıl yüzlerce insana fazla kilolarından kurtulmaları için yardımcı olmaktadırlar. En iyi diyetisyen sizlerle diyet süreci boyunca yakından ilgilenen kişidir. Zorlu bir süreç olan diyet aşamasında belli aralıklarla gidişatınız kontrol edilmeli ve süreçte bir yavaşlama gözlenirse ya da beslenme programından yeterli randıman alınmazsa, yeni bir plan çizilmelidir. İyi bir diyetisyen, hastasına birçok açıdan yaklaşmalı yeri geldiğinde opsiyonel, yeri geldiğinde de katı olmalıdır. Disiplin içinde olmayan bir işin sonucunda başarıya ulaşmak güç olabilir. Elbette bu disiplin çerçevesi makul ölçülerde olmalıdır.

Her yıl birçok insan zayıflama hayali ile diyete başlamakta ancak yarısına bile gelmeden bırakmaktadır. En iyi diyetisyen Neslihan ARAS, kendisine başvuran kişiye diyetin başından sonuna kadar destek olan ve diyet sonrasında da kilo korunmasına yönelik kalıcı tavsiyelerde bulunan kişidir. Kilo vermek zor ancak kiloları geri almak bir hayli kolaydır. Diyetisyeniniz size gerekli bilinci aşılamadıktan sonra hem maddi hem de manevi anlamda hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Diyetisyen sadece diyet listesi yazan ve bunu uygulatan bir kişi değildir. Belki de insanların zayıflamak için son çare olarak bir diyetisyene başvurması bu yüzdendir. Bilinmesi gereken en önemli şey, iyi bir diyetisyen sayesinde sağlıklı, hızlı ve kalıcı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

evde ek iş