info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Erkekler Diyet Konusunda Daha Başarılı!

Erkekler diyet konusunda daha başarılı nedenlerini okuyunca belki erkek gibi düşünerek size çok zor gelen diyet daha kolaylaşacaktır. Söz konusu fazla kilolar olunca sadece kadınlar bu konuları dert ediyormuş gibi gelebilir fakat artık modern yaşam erkekler içinde aynı şekilde işlemektedir. Erkekler de en az kadınlar kadar estetik görüntüsüne dikkat eder hale geldiler. Fakat  zayıflamak için uyguladıkları diyetlerde daha başarılı sonuçlar almaktadırlar.

Erkekler Diyet Konusunda Daha Başarılı!

Erkekler de aynı kadınlar gibi estetik bir görüntüye sahip olmak her yaştan erkek zayıflamak için diyet ve spor yapmaktadırlar. Kadınlar gibi fazla kilolarından kurtulmak için diyet yapıyor ve kadınlardan daha başarılı bir şekilde sonuca oluşuyorlar. Peki erkeklerin kadınlardan daha başarılı olmasının nedenleri nelerdir? Erkeklerin metabolizma hızları kadınlara göre daha hızlı çalışır.  Bundan dolayı zor kilo alır ve daha çabuk verirler. Artan hazır gıda alışkanlığı artık erkeklerinde çok kilo almasına neden olmaktadır. Zayıflama konusunda kadınlara göre daha istikrarlı olan erkekler basit programlar ile bile daha hızlı sonuca varabilirler.

Öncelikle fiziksel aktivite olarak erkekler daha yoğun bir gençlik ve çocukluk geçirdikleri için  kas oranları kadınlara göre daha fazladır. Bir erkek bisiklet sürdüğünde 300 kalori harcar bu oran kadınlarda 150 ile 200 arasındadır. Kas oranlarının fazla olması metabolizma hızı açısından da oldukça etkilidir. Hangi koşul olursa olsun kadınlardan daha fazla enerji harcarlar.

Yiyeceklere kadınlar gibi duygusal bir bağ kurmazlar kadınlar özellikle regl dönemlerinde şekerli yiyeceklere karşı daha hassas olurlar. Bu duygusal durumlar erkekler için geçerli değildir. Yemeği yaşam aracı haline getirirler. Yaşamaları için gerekli bir durum gibi gördüklerinden pek çok yiyeceği yemeden rahat bir diyet süreci geçirirler.

  •  Kilo vermeyi takıntı haline getirmedikleri için daha rahat kilo verirler.
  • Diyet konusunu beyinlerinde normalleştirdikleri için çabuk kilo verirler
  • Devamlı tartıya çıkmak gibi alışkanlıkları yoktur
  • Canlarının istedikleri yemeği yapamadıklarından bunu ertelemeyi çok iyi becerirler buda kadınlarda oluşan aşılmaz tatlı krizi gibi durumları yaşama gibi durumlara girmezler
  • Arkadaşları ile dışarı çıktıkların çay ve pasta yeme alışkanlıkları yoktur
  • Davetlerde yapılan ikramları geri çevirmeyi sorun haline getirmezler ve genellikle geri çevirirler
  • Duygusal süreçleri buzdolabı ile sonuçlanmaz

Pek çok fizyolojik ve duygusal nedenlerden dolayı erkekler kadınlardan daha hızlı kilo verirler. Eğer sizde kendini seven bir erkek iseniz bu avantajlar ile kilo vermeniz oldukça kolay olacaktır. Fazla kilolar sağlık ve estetik açıdan büyük bir sorun haline gelmekteyken bu durumu ertelemeden bir diyetisyen yardımı ile kilo vermekte gecikmeyin.

evde ek iş